Previous Next

Paapua Uus-Guinea mägimatk, tõus Cartensz Pyramid (4884m) tippu (28.04-21.05.2024)

Seikluslik ja eksootiline mägimatk maailma kuklapoolel Paapua Uus-Guineas. Tõusud kolme kohaliku mäe otsa, sh riigi kõrgeim tipp Mount Wilhelm (4509m). Tõusud pole tehniliselt keerulised, kuid sisse tallatud ning hästi tähistatud radu pole oodata. Puutumatu loodus, teisteks turistideks matkarajoonis vaid meie enda grupi liikmed.

Registreeru

Soovijatel on võimalus peale Paapua-Uus Guinea matka lennata ka Uus-Guineasse ning tõusta Okeaania kõrgeima tipu Cartensz Pyramid (4884m) otsa.

Paapua Uus-Guinea on matkarajoonina väga vähe tuntud. See tähendab, et saame sealse eksootilise ja omapärase eluga segamatult tutvust sobitada. Nii maastik, loodus kui kohalik kultuur on eestlase jaoks üpris eksootiline. Matkal unustame kogu euroopaliku luksuse ning läheme ajas tagasi lihtsa elu juurde. Kindlasti kohtame ka pärismaalasi, kelle kultuur võib olla meile küll võõras ja mõistetamatu, kuid nende emotsionaalsus ja tantsuoskus aitab kultuuriülesed suhteid luua.

Plaanis on tõusta 3 kohaliku mäe otsa. Aklimatisatsiooniks ronime tipu Mount Hagen (3800m). edasi proovime tõusta riigi kahe kõrgeima tipu otsa, esmalt Mount Giluwe (4368m) ning lõpuks kõrgeim mägi Mount Wilhelm (4509m).

Mount Hageni tippu jõudmiseks tuleb meil 3-4 tundi trampida läbi vihmametsa. Tipus avanevad 360 kraadi ulatuses kaunid vaated mäge ümbritsevatele mäemassiividele ning selge ilmaga on näha ka nii Mount Giluwe kui ka Mount Wilhelm.

Mount Giluwe ning Mount Wilhelmi ronimiseks tuleb meil seltsida kohalike maaomanikega, kes juhatavad meid üle tähistamata karjamaade ja läbi vihmametsade tipuharjadele ning tippudele. Tipupäevad on 6-8 tunnised. Mõlemal mäel ööbime ühe öö telkides. Tulematerjal ning telgikoht tuleb meil endal vihmametsas tekitada, kusjuures ööbimiskoha puhastamiseks tuleb appi võtta matšeeted. Ülejäänud ööd ööbime puhkemajades, kus on olemas ööpäevaringselt nii soe vesi kui ka elekter, seda loetakse sealses piirkonnas väga suureks luksuseks.

Kui Paapua Uus-Guinea mäetipud on ronitud, lendame edasi Uus-Guineasse. Peale kopteri lendu Cartensz Pyramid’i baaslaagrisse (4200m) proovime tõusta Okeaania kõrgeima mäe tippu. Cartensz Pyramid ehk Pujack Jaya pakkub suurepäraseid võimalusi tehniliseks ronimiseks, kasutada tuleb tugiköisi. Cartensz Pyramid on maailma 7 kontinendi kõrgeimatest tippudest selgelt kõige raskemini juurdepääsetav, mis muudab selle ronimise iseäranis seikluslikuks.

Matkagruppi juhib Karu. Matkapäevadel kasutame ka kohalike giidide/maaomanike abi, et meile tundmatutel põllu- ja karjamaadel ning vihmametsades hakkama saada.

Kes soovib, võib oma reisi pikendada tulles kohale varem või lahkudes hiljem. See annab võimaluse Aasia kultuuriga sügavamalt tutvuda või lihtsalt niisama ookeani kaldal lebopuhkust nautida.

Ettevalmistus

Paapua Uus-Guinea mägimatk eeldab head füüsilist vormi ning varasemat matkamiskogemust. Kuigi enamik matkapäevi on 4-6 tunnised ning kõrgused ei ole suured, muudavad kohalikud rajad või õigemini nende puudumine matka palju raskemaks kui võiks 4-6-tunnisest matkapäevast oodata. Enamusele matkaseltskonnast on ka džunglis ööbimise kogemus esmakordseks ning suureks väljakutseks.

Cartensz Pyramid eeldab head füüsilist vormi ning tugiköiel tõusu ja laskumise head valdamist.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne matka plaani võtta mõned matkad kodumaal, olgu siis iseseisvalt sõpradega või võtta osa erinevatest ühismatkadest. Oluline on pigem koguda matkakilomeetreid kerge seljakotiga ja raskematel radadel. Ronimisoskusi ja tugiköie kasutamist saab õppida/treenida Nipernaadi Karula veski kaljukoolitusel.

Varustuse osas ei ole matk nõudlik, täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Vajadusel aitame varustuse komplekteerimisel, vajadusel saab kasutada Nipernaadi Reisiklubi varustuse rendi abi.

Osavõtutasu

Paapua Uus-Guinea matk ja tipud 3600 EUR,

Tõus Cartensz Pyramid otsa lisaks 12 000 EUR

Minimaalne grupisuurus 5 inimest, maksimaalne 7 inimest pluss grupijuht.

Osavõtutasuga katame kogu vajaliku transpordi alates lennujaamast; grupijuhi, kohalike giidide ja kandjate töötasud, kohapealse transpordi (sh 4x4 maasturid, helikopter Cartensz Pyramid’i baaslaagrisse jõudmiseks) ning kogu majutuse (va lendude vaheline öö Singapuris). Ka kogu vajaliku söök nii puhkemajades kui matkade vältel ning ka kohalike giidide ja kandjate söögikulud kuuluvad osavõtutasu hulka.

Lisakulud

  • Lennukpiletid, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Majutus ja toitlustamine Singapuris (1 öö), lisaks toimetused Singapuris
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puuduma. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, rentimiseks vaata Klubi rendiprojketi lehekülge.
  • Tip’d kohalikele giididele, maaomanikele ning autojuhtidele / abilistele
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Seni registreerunud

E- turist Reisitingimused