Torpade tellimine

Vältimaks lume, vee või mistahes prügi sattumist saapasse, kasutatakse matkal torpasid, mida vanem generatsioon vene keele mõjul bahillideks kutsub või mida ka lihtsalt säärekaitsetena tuntakse. Koostöös MATRIXiga oleme välja töötatud 2 hingavast materjalist torpamudelit (R&D by Nipernaadi), mida saab Klubi kaudu endale soetada.

Valikus on 2 eri mudelit, mille erinevus on tallaaluses kinnituses. 

Tõsistele matkajatele, kes plaanivad minna tehnilisele tõusule, kus aegajalt tuleb torpadega käia ka mööda kaljusid, on mõeldud terastrossiga torpad. terastrossiga torpad
paelaga torpad Niisama lumises metsas/linnas konnata või talvematkale aitab ka tallaaluse paelaga torpadest, kuna seal pole ohtu seda terava kivi vastu puruks lõigata.

 

Muus osas on torpad identsed, st: 
  • Torpade alumine osa on tehtud vastupidavast Cordura materjalist
  • Ülemine osa eri värvi hingavast veekindlast 3L materjalist
  • Esiosas on tõmblukk, mida dubleerib tekstiillukk (takjas)
  • All ja üleval on trukid, mis väldivad luku omavolilist lahti minemist
  • Selleks, et saaks ka paksu kindaga lukku lahti tõmmata, on ülemine ja alumine osa varustatud keelekesega
  • Alumises servas on kumm, mis tagab torpa tiheda liibumise vastu saabast
  • Ülaosas tagab torpa püsimise õiges kohas regulaatoriga varustatud kummipael
  • Keskosas asub kumm, mis aitab vältida torpa lotendamist (oluline selleks, et nt kassiga oma torpa otsa ei komistaks)
  • Esiotsas asub konks, mis haagitakse saapa paelade taha
  • Tallaalune kinnitus reguleeritav pandlaga

Valikus on 2 suurust - S on paras enamusele naistele ja väiksematele meestele kuni 170 cm, M aga meestele kuni 190 cm. Põhimõtteliselt saab tellida ka suurema torpa, kuid senine kogemus näitab, et reaalset vajadust selle järgi eriti pole.
Värvused: neoon punane, neoon oranz, tumesinine, helesinine, lillakas punane.
 
Torpadele on garantii. Kui midagi järgi andma peaks, saab see kiirelt korda tehtud. Ka siis, kui oled ise olnud veidi lohakas ja torpa nt kassiga puruks tõmmanud, saame selle mõõduka tasu eest kenasti ära lappida nii, et asja funktsionaalsus ei kannata. Klubis on siiani kasutusel MATRIXi torpad, millel vanust juba üle kuue aasta, seega on tegemist kaunis kestva varustuse osaga.
 
Peale talvel lumes sumpamise, on need oluline varustuse osa ka suvistel tõusudel üle lumepiiri või ka soodes ja jõgedes kahlamisel. Korraliku saapaga pole mingi probleem nende torpadega ka suvalt jões/soos kahlata, ning vihm ei valgu mööda riideid saapasse.
 
Tellimiseks tuleb saata soov tellimisvormi kaudu. Kirja teel täpsustame, mida täpselt vajad ning kunas need valmis võiks saada. Maili teel saadame ka arve ja kui see õiendatud, siis läheb asi tootmisse. Kohale saadame asja Itella või Omniva postiautomaadiga, mis teeb mõned EURid lisakulu. Saab ka ise järgi tulla Tartusse Oa tn 54.


Terastrossiga torpa hind -60 EUR

Paelaga torpa hind -55 EUR