Previous Next

Suvine õppematk (22.-23.05.2021)

2-päevane õppemat, kus lisaks looduse nautimisele õpime mägi- ja jalgsimatkal vajalikke teadmisi. Jätk talvisele õppematkale. Kasulik ettevõtmine kõigile, kes pole varem mägedes käinud, kuid soovivad osa võtta mõnest tipuronimisest või mägimatkast. Õpime tundma liikumistehnikaid, matkakööki, laagri organiseerimist jmt. Harjutame julgestustehnikaid ja köietööd.  

Registreeru

Matk algab ja lõppeb Kohtla-Nõmmel. Koolituse osas saab nii teooriat kui praktikat. Kui varasem matka või ka tipuronimise kogemus null, siis see on parim koht kus alustada. Nii hoiad ära hallide karvade tekitamise grupijuhil, kui suudad ka ise oma esimest matka enam nautida. Pole ka hullu, kui talvisel õppematkal osalemata jäi. Reaalset külmas ööbimise kogemust mõistagi ei saa, aga muus osas kordame seni räägitu kindlasti üle. 

Algatuseks meenutame mägimatka varustuse ja seljakoti pakkimise teemat. Kui see selge, mida kaasa tuleks pakkida, pakime reaalselt oma kotid ja läheme marsruudile. Liigseks osutunud kolu saame jätta autodesse. Jalutamise käigus õpime astumist, käimiskeppide kasutamist nii kõndimise hõlbustamiseks kui julgestamiseks. Vaatame üle ka erinevatel reljeefidel optimaalse liikumise tehnikad, köie kasutamise marsruudil jmt. Puhkepauside aega kasutame teooria jagamiseks.

Õhtulaagris räägime läbi kõik selle, mis seni rääkimata. Süvendatult vaaatame üle menüü koostamine ja toidu pakkimise teema. Praktikas proovime läbi laagri püstitamise ja toidu vaaritamise. Katsetame erinevaid matkapliite, teiste hulgas ka vedelkütusel töötavaid. Ööbimine mõistagi telgis, olles enne seda korralikult mõttestanud, mida ja kuhu telgis ööbimise ajal paigutada. Väike lõke (kui olud seda lubavad) ja mõnus seltskond kuulub iseenest mõista asja juurde.  

Koolitusest osavõtuks on vaja kaasa võtta pädev matkavarustus. Mida vaja võib minna, leiab mägimatka varustuse nädisnimekirjadest. Kuna valget aega on juba omajagu, siis jalutaks võimalikult pikalt. Seega jalanõud võiks olla adekvaatsed, nii nagu ka seljakott. Lisaks oma kolule saab igaüks oma kotti ka osa grupi varustusest. Jälgida tasub ka ilmaennustust.

Täpsema tegevusplaani ja varustuse nimekirja saadame matkale juba registreerunud inimestele. 

Grupis on maksimaalselt 20 kohta. Matk toimub kui osalejaid on vähemalt 8. Instruktori rollis HP ja Kristel

Osavõtutasu kuni 15.02 - 40 EUR

Osavõtutasu pärast 15.02 - 50 eur

Kindlasti tuleb ettevõtmisele ka registreeruda.

Kohale saab kas Bussi või autoga, autode osas püüame koopereeruda, milleks ikka niisama bensu põletada.

Lisainfo

Kristel   53 918 789,  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

HP 56 682 492, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 Seni registreerunud

Mägimatka varustuse soovituslik nimekiri

Nipernaadi matkaklubi osalemistingimused