Previous Next

Sloveenia mägimatk, Triglavi rahvuspark (20.06-27.06.2021)

5 matkapäeva raames külastame Julia Alpides asuva Triglavi rahvuspargi parimaid matkaradu ning mäetippe. Üritame tõusta Sloveenia kõrgeima mäe Triglavi (2864m) tippu.

Registreeru ootelisti 

Triglavi rahvuspark on Sloveenia vanim ning ühtlasi üks Euroopa suurimatest looduskaitsealadest. Triglavi mäetipp on leidnud koha nii riigi rahatähtedel kui ka rahvuslipul. Ronida Triglavi tippu on igale sloveenlasele rahvuslik auasi, midagi sarnast, nagu jaapanlaste traditsioon vähemalt kord elus käia ära Fuji tipus.

Juunis on Sloveenias meie mõistes juba suur suvi. Ilmavana jonnimiste vastu pole muidugi keegi kaitstud ja palava päikse kõrval võib ka vihma tulla.

Matk ei eelda kõrgmägede kogemusi, aklimatti ega spetsiaalset varustust. Kui on piisavalt tarmukust ja hea füüsiline vorm, saab sellega hakkama iga nipernaadi hingega inimene. Hea mõte on aga enne matka teha kaasa mõnel eestimaisel retkel ja/või osaleda õppematkadel. Kindlasti tasub ka kevadel aktiivselt matkakilomeetreid koguda!

Viie aktiivse matkapäeva sisse mahuvad nii ühepäevased retked kohalikele mäetippudele kui ka kahepäevanematk, mille sihiks on jõuda ka Sloveenia kõrgeima mäe Triglavi tippu. Triglavi ronimiseks kasutame marsruuti, millel tuleb läbida ka väike via ferrata lõik. Tegemist on ühe lihtsa karniisiga, millel on julgestuseks pandud tugitrossid. Kui keegi soovib mõne matkapäeva vahele jätta ja puhata, siis on see võimalus alati olemas.

Vajaliku varustuse osas, mida pole palju, anname täpsemad juhtnöörid reisile registreerunutele. Varustuse osas pole vaja liialt muretseda, nõudmised sellele pole kaugeltki nii suured kui tavalisel mägimatkal. Kerged ja mugavad matkasaapad ja korralik seljakott on enamvähem ainukesed "ranged" nõuded. Kerge varustus on matkapäevade läbimise eelduseks, liigume võimalikult kergete seljakottidega.

Sööme ühiselt linnades asuvates söögikohtades, hüttides või siis vaaritame toidu ühiselt kämpingus telkide juures. Matkasöögid ostame ühiselt kohapealt. Ööbimiseks kasutame kämpinguid või mägedes asuvaid hütte.

Grupi maksimaalne suurus koos grupijuhiga on 12 matkajat.

Osavõtutasu 300 EUR.

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud.

Kohapeal liikumiseks rendime lennujaamast rendiauto. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti Sloveeniasse ning tagasi. Iseenesest on see igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu autorent, kütus, ööbimine linnades ja hüttides, toitlustamine kogu matka vältel klapime jooksvalt nii nagu need tekivad. Lisaks tuleb osalejal ise sõlmida oludele vastav tervise- ja reisitõrkekindlustus.

Registreeru ootelisti

Seni registreerunud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Sloveenia 2019 matkareisi galerii

Triglav

Triglavi rahvuspark