Rentimiseks tuleb saata varustuse tellimisvormkus on ära nimetatud, millist varustust ja mis ajaks täpselt soovitakse. Lisaküsimused kriba See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helise 53 918 789.

Varustust saab ka ette broneerida, kuid siis tuleb koheselt tasuda ka broneerimistasu maksimaalselt kuni 50% broneeringu kogusummast. Broneeringu kinnitame alles siis, kui broneerimistasu on klubi kontole makstud. Broneerimistasu on tagastamatu.

Rentimisel tuleb arvestada, et lisaks rendisummale tuleb deponeerida ka tagatisraha (maksimaalselt kuni asja asendushinna ulatuses), mille saab tagasi siis kui kõik on õigeaegselt ja tervelt tagastatud. Neile, kes laenamisel korra sikkust teinud, olgu nad klubist või väljastpoolt, ütleme järgmine kord eriti viisakalt "ei" :).

Rendivarustuse ladu asub Tartus, aadressil Oa tn 54. Asjad saab kätte kas kohapealt kokkulepitud ajal või saame need saata pakiautomaadiga (Itella, Omniva) või Cargobussiga soovitud terminali üle Eesti. Viimasel juhul lisandub rendi summale paki saatmise kulu, mis üldjuhul jääb mõne EUR ringi.

Rendiaja arvestamisel oleme paindlikud. Eeldame, et varustus võetakse mõistlikkuse piirides varem enda kätte ja tuuakse meile puhta ja hooldatuna tagasi esimesel võimalusel (loe paari päeva jooksul) peale reisi/üritust. Kui asi jääb rentija mugavuse/laiskuse tõttu liiga kauaks laenaja kätte, siis pikendame vastavalt rendi aega (loe: küsime raha juurde).

Asjad lähevad välja puhta ja tervena ja peavad sama moodi ka tagasi tulema. Kontrollime asja väljastamisel väga hoolega, mis seisukorras asi välja läheb. Võimalikud varasemad vigastused, mis ei mõjuta asja funktsionaalsust, toome vajadusel välja saatelehel ja selle eest ei pea rentija mõistagi vastutama. Varustuse kätte saamisel on tellija kohustatud koheselt ise kontrollima saadud varsutuse seisukorda ja vastavust saatelehele ning kui on probleeme sellest meid teavitama. 

Tekkinud kahjustuste osas püüame kõigepelt üheskoos lahenduse leida, sest ikka ju juhtub. Kui varustus katki või kaotsi läheb, siis tuleb selle asendamine kinni maksta või siis selle taastamine endisesse olekusse hüvitada.

Detailiselt on kogu rentimise protsess kirjeldatud rentimise tingimustes, mis on tellijal kohustuslik läbi lugeda ja aktsepteerida. 

 1. Matkavarustus kuulub Nipernaadi Matkaklubi OÜ (edaspidi Laenutaja) omandusse. Selle omavoliline edasilaenutamine, müümine, rentimine ja igal viisil võõrandamine on keelatud.
 2. Kliendil on õigus varustust kasutada ainult sihtotstarbeliselt.
 3. Klient kohustub kasutama varustust heaperemehelikult.
 4. Laenutajal on õigus katkestada leping koheselt kui selgub, et klient on esitanud valeandmeid, klient ei maksa laenutasu õigeaegselt, ei taga varustuse säilimist laenutatud kujul, kasutab varustust lepingutingimusi eirates või rikub muul moel käesolevat lepingut. Lepingu katkestamise korral on klient kohustatud koheselt tagastama kogu laenutatud varustuse.
 5. Kliendil on kohustus kontrollida laenuks saadud varustuse seisukorda koheselt peale varustuse kätte saamist. Informatsioon võimalikest kahjustustest tuleb saata Laenutajale e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Hilisemaid pretensioone ei arvestata.
 6. Klient on kohustatud teatama laenutatud varustuse hävimisest, vargusest, kahjustustest ja purunemisest Laenutajale esimesel võimalusel.
 7. Kliendil ei ole õigust varustust ise remontida (va kui on kokku lepitud teisiti). Laenutatud varustusel on keelatud eemaldada osi ja neid vahetada ilma Laenutaja nõusolekuta. Vajadusel võib Laenutaja suunata kliendi varustuse remontimiseks oma poolt volitatud parandaja poole.
 8. Kliendil lasub vastutus varustuse hävimise, varguse, ja kadumise korral. Klient on kohustatud Laenutajale hüvitama varustuse asendushinna, mis on ära toodud rendiarvel. Varustuse varguse korral on klient kohustatud koheselt teatama nii politseisse, kindlustusfirmale (kui tal on sõlmitud vastav kindlustusleping) ja laenutajale.
 9. Laenutajal on õigus nõuda kliendilt sisse kogu tekkinud kahju. Kui varustus on hävinenud või seda ei ole muul põhjusel võimalik tagastada, tuleb kliendil tasuda varustuse asendushind. Asendushinna rakendamisel arvestatakse sellest maha kliendi poolt juba makstud tagatis ning renditasu.
 10. Varustust rentides kinnitab klient, et valdab teadmisi ja vajalikke võtteid varustuse kasutamiseks ning vajadusel kasutab tegevuses vajalikke kaitsevahendeid.
 11. Kõik varustuse kasutamisega seotud riskid lasuvad kliendil ning klient on kohustatud hüvitama tekkinud kahjud laenutajale ning kolmandatele osapooltele. Laenutaja ei vastuta kliendi või kolmandate isikute mistahes kahjude eest, samuti vigastuste eest, mis on tekkinud varustuse kasutamisel. 
 12. Klient on kohustatud maksma kohe peale arve saamist tagastamatu broneerimistasu. Ülejäänud renditasu ja tagatisraha tuleb maksta arvel näidatud kuupäevadel aegsasti enne eseme üle andmist/saatmist. Laenutaja ja kliendi vahel tekivad siduvad kohustused alles peale arvel näidatud broneerimissumma tasumist kliendi poolt Laenutaja arvel näidatud kontole.
 13. Renditasu arvestatakse kliendi poolt tellimisvormis määratud aja eest ning see ei sõltu sellest, kas ja kui kaua klient varustust rendiperioodil tegelikult kasutab. Saatmisaega renditasu määramisel sisse ei arvestata. 
 14. Varustuse üle andmine kliendile või tema volitatud isikule toimub Laenutaja laos Oa tn 54 Tartu või saadetakse see kliendi poolt renditellimuses näidatud pakiautomaati või Cargo terminali. Viimasel puhul lisandub rendisummale paki saatmise tasu.
 15. Varustus tuleb tagastada Laenutaja rendivarustuse lattu aadressil Oa tn 54 Tartu või mõnda Tartu pakiterminali kokku lepitud tähtajaks. Kui varustust ei ole õigeaegselt tagastatud peetakse kliendi tagatisrahast kinni hüvitis hilinenud päevade eest mahus, mis vastab tegelikule laenutuse kestusele hinnakirja järgi.
 16. Kui tagastamine viibib Laenutajast tingitud põhjustel, siis hüvitist hilinemise eest ei rakendata.
 17. Varustus tuleb tagastada isiklikult või kasutada selleks volitatud isikut. Sõltumata selles, kes varustuse tagastab, lasub kliendil vastutus tagastamise õigeaegsuse ja seisukorra eest.
 18. Varustus tuleb tagastada puhastatult ja kuivatatult, kui pole kokku lepitud teisiti.
 19. Tagatisraha tagastatakse peale renditud varustuse kätte saamist ja kontrollimist laenutaja poolt. Tagatisrahast arvestatakse vajadusel maha kulud varustuse remondiks, puhastamiseks või summa tagastustähtaja ületamise eest. Kulusid ei arvestata eseme normaalse kulumise eest.

ETA Lite

etaliteNn egoistipotike, millest peaks üksi matkates täiesti piisama. Grupis matkates on see lisavõimalus õhtul telgis üks lisajook vaaritada või nt öösel enne tõusule minekut hommikurüübe valmistada juhul, kui olud väljas ei võimalda/soodusta grupitoitlustust. Samuti on suurepärane variant olla nt Nepaalis trekkides või kustahes ilmas ringi rännates kuuma joogi osas sõltumatu teemajadest.
Pliit kinnitub poole liitrise ETA poti külge uudse ja lollikindla lukustussüsteemiga. Poti ümber on kuumuskindel kate, mis tagab energia efektiivse kasutuse. Pole probleemi kuuma joogiga potti ka palja käega tõsta. Poti sisse saab pakkida ka 100 gr gaasiballooni. Süsteemi saab kas nööri abil telgi esikusse üles riputada või toetada balloonijalgade peale (jalad on komplektis kaasas). Kolme väikse lisapoldi abil saab pliidi kohandada ka pannialuseks või suurema ETA poti aluseks. Viimasel puhul tuleks riputuseks soetada spetsiaalsed lisatrossid. Ballooni pole komplektis kaasas.

Vaata tutvustust

 • Kaal: 355g
 • Võimsus: 1500W
 • Süüde: Piezosüüde

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; Kuni 3 nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 1 ETA Lite matkapliit. Soovi korral saab Klubist osta ka gaasiballooni.

Varustuse rentimine

ETA Spider

etaspiderEta Spider on hea valik oludesse, kus tuleb nt telgi esikus tormivarjus süüa vaaritada. Aluseks saab kasutada nt istumisalust, on ka variant süsteem spetsiaalsete trosside abil lakke riputada (trossid tuleb eraldi soetada). Muidugi saab seda ka igal pool väljas kasutada.

Süsteemist piisab kuni 2 inimese toitlustamiseks, liitri vett saab kuumaks loetud minutitega. Kuumuse juhtimise ja tuulekaitsete süsteem tagab väga hea kütuse kasutamise efektiivsuse. Poti sisse saab pakkida 100 gr gaasiballooni. 1L ETApott ja tuulekaitse kuuluvad komplekti. Komplektis on  spetsiaalne ümbriskott, mille sees püsib toit soe pikemat aega. Süsteemi peal saab kasutada ka väikest panni nagu nt Primus Litech Pan, või mõnda suuremat potti. Balloon pole komplektis kaasas.

Vaata tutvustust

 • Kaal: 599g (ilma lisadeta)
 • Võimsus: 2000w
 • Süüde: Piezosüüde (süütaja eraldi kaasas)

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat - 25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendisl 1 ETA Spider komplekt. Soovi korral saab Klubist osta ka gaasiballooni.

Varustuse rentimine

EasyFuel ja EasyFuel Duo

easyfuelMatkapliitide klassika, võimas ja lollikindel gaasipliit matkale, kus vaja toitlustada suuremat hulka inimesi. Mõistagi sobib ka üksi või kaksi matkajale. Kolm jalga, tugev ja stabiilne. Võimalik ka suuremat potti kasutada. Praktikas on kasutatud kuni 10L potti. EasyFuel pliidile sobib vaid keermega gaasiballoon, EasyFuel Duol on gaasiballooniga ühendamiseks spetsiaalne adapter, mis sobib nii keermega kui klik süteemiga gaasiballoonile. Väga hea lahendus rajoonides, kus pole ette teada, millist gaasiballooni leida õnnestub. Universaalne duo ühendus sobib enamuste balloonidega, mis turul leida v.a perforeeritavad variandid, mis natukenegi tõsisema matka puhul nagunii arvesse ei tule. 
Komplektis on kaasa alumiiniumplekist tuulekitse ja reflektor, ning universaalne tööriist, millega vajadusel saab pliiti parandada. Gaasiballooni pole kompletis kaasas.

 • Kaal 346 g (ilma lisadeta)
 • Võimsus 3000 W / 10500 BTU/h
 • Süüde manuaalne

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat -25 EUR, kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 1 EasyFuel ning 2 EasyFuel Duo pliiti. Soovi korral saab Klubist osta ka gaasiballooni.

Varustuse rentimine

Frigg Stowe

friggstove

 

Suur lollikindel ja tugev kämpapliit, mis sobib Primuse korduvtäidetavatele balloonidele. See annab olulise võidu gaasi hinnas. Puuduseks suurem kaal, samas autoturismi puhul või kämpas, kus balloone ega pliiti seljas pole vaja vedada, ei oma kaal ega suurus tähtsust. Pliit ühendatakse otse ballooni peale. Sama ballooni peale saab ühendada ka Primuse infrapunakiirguri Loke, mille tulemusena saab kaks ühes süsteemi, pliit pluss soojendi. Väga mugav kasutada suures kämpatelgis. Laenutatakse koos Primus korduvtäidetava ballooniga. Rendisummale lisandub kulutatud gaasi hind.

 

 • Kaal 762 g (ilma balloonita)
 • Võimsus 2200W
 • Süüde manuaalne
 • Mõõtmed 225x90mm (ilma balloonita)

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni kolm nädalat - 25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind konplektile  -100 EUR. Rendis 1 komplekt (pliit ja balloon).

Varustuse rentimine

Infrapunakiirgur Loke

loke

 

Gaasil töötav võimas infrapunakiirgur, mida kasutatakse Primuse korduvtäidetavate gaasiballoonide peal. Koos Frigg pliidiga on heaks süsteemseks lahenduseks kämpades. Talimatkadel suurepärane soojusallikas suurde matkatelki. Laenutatakse koos Primus korduvtäidetava ballooniga. Rendisummale lisandub kulutatud gaasi hind.

 

 

 • Kaal 640 g (ilma balloonita)
 • Võimsus 2000 - 2500 W
 • Süüde manualnel
 • Mõõdud275 x 190 x 150 mm (ilma balloonita)

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni kolm nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind komplektile -100 EUR. Rendis 2 komplekti (kiirgur+balloon).

Varustuse rentimine

Kirka Stubai Pro Star

kirka stubai prostarKirkad on T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kergelt kõverdatud vars on abiks jääronimisel. Kirkad on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Valikus 3 erinevat pikkust 59cm, 66 cm ja 70 cm, mis võimaldab leida enda kasvule sobiva pikkusega kirka. Rendis 59cm, 1, 66cm 1, 70cm  3 kirkat. 

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -100 EUR

Rendivarustuse tellimine

 Kirka DMM Cirque

kirka cirque

Kirkad on T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kergelt kõverdatud vars on abiks jääronimisel. Kirkad on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Pikkus 65 cm rendis 2 kirkat.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -110 EUR. 

Varustuse rentimine 

 

 

Kirka Simond Metallic

kirka metallic

Tavapärane sirge varrega nn käimiskirka. Tera ja vars T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kirka on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Pikkus 70 cm. Rendis 1 kirka.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -100 EUR. 

Varustuse rentimine

 

 

Kirka DMM Raptor

kirka raptorKlassikaline jääronimiskirka, tera ja vars T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kirkad on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Pikkus 55 cm.

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -25 EUR; kuni 2 nädalat -30 EUR;  kuni 3 nädalat, 35 EUR kuni 1 kuu - 40 EUR. Asendushind -120 EUR. Rendis 1 kirka.

Varustuse rentimine

 

 

Matkakepid (sisemine lukustus)

kirka raptorLihtsad erinevate firmade alumiiniumist 3 osalised matkakepid nii liigeste säästmiseks kui enese julgestuseks mägedes. Pikkus reguleeritav, täielikult kokku panduna saab lennureisi ajaks seljakotti. pakkida. Tavaline nö keeratav lukustussüsteem nõuab veidi oskusi, kuid kuivades ja soojades oludes toimib kenasti. Kõvasulamist otsad, vahetatavd rõngad. 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -12 EUR;  kuni 3 nädalat, 18  EUR kuni 1 kuu - 20 EUR. Asendushind - 20 EUR. Rendis 5 paari.

Varustuse rentimine

 

 

 

Matkakepid (Flick lock lukustus)

kirka raptorBlack Dimond ja Naturehike firmade tugevad alumiiniumist 3 osalised professionaalsed alpikepid nii liigeste säästmiseks kui enese julgestuseks mägedes. Sobivad ka suusamatkale (suusakepina) ja kõrgmägedesse. Pikkus reguleeritav, täielikult kokku panduna saab lennureisi ajaks seljakotti. pakkida. Flick lock lukustussüsteem toimib ka karmide ilmaolude (külm, märg) puhul kenasti. Kõvasulamist otsad, vahetatavad rõngad, reguleeritavad käerihmad. 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR;  kuni 3 nädalat, 20  EUR kuni 1 kuu - 25 EUR. Asendushind - 90 EUR. Rendis 5 paari.

Varustuse rentimine

Sulejope

kirka stubai prostarPaks sulejope, toodetud Nepalis. Täidiseks hane udusuled. Tõmblukuga suletavad sisemine ja välimine rinnatasku, kaks külgtaskut. Lukuga eemaldatav kapuuts, kroogitavad varruka otsad. Kasutamiseks talvistel matkadel ja tõusudel üle lumepiiri kuni 6000m kõrgusele.

Rendihind: NV või kuni 3 p -25 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR;  kuni 3 nädalat, 40 EUR kuni 1 kuu - 45 EUR. Asendushind -200 EUR.

Varustuse rentimine

  

Sulekindad North Face Himalayan

kirka cirque

Labaku tüüpi sulekindad tõsisteks alpinistlikuks sooritusteks. Tuult ja vett pidavad, samas hingavad. Kindad on pikad, ulatuvad poolde käsivarde,  pingutusrihmad nii randme osas kui kinnaste otsas. Nahast poepesad võimaldavad ka nt köietööd teha, ilma et kindad tuleks koha maha kanda. Tehnilised andmed:

 • Väliskest WINDSTOPPER®
 • Peopesa veekindel kitsenahk
 • Peopesa soojustus 600 gr hane udusulge sertifitseeritud RSD ( Responsible Down Standard) järgi pluss 200 gr PrimaLoft® Gold Insulation
 • Käelaba soojustus 600 gr hane udusulge sertifitseeritud RSD järgi pluss 400 gr PrimaLoft® Gold Insulation
 • Sisevooder: 100% Polyester With FlashDry™

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -100EUR. 

Varustuse rentimine 

Sulekindad

kirka metallic

Lihtsad labaku tüüpi sulekindad, toodetud Nepalis. Täidiseks hane udusuled. Peopesa tugevdatud polüesterkangast. Pingutusrihm randme ümber ja pingutusnöör kinda otsas. Ulatuvad kenasti katma jope varrukaid. 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR;  kuni 3 nädalat, 20 EUR kuni 1 kuu - 25 EUR. Asendushind -35 EUR. 

Varustuse rentimine

 

 

 

Sulesussid

kirka raptorLihtsad hane sulgedega täidetud papud, mida kasutada talvistel matkadel või tiptõusudel varvaste soojendamiseks magamiskotis või telgis.

Rendihind: NV või kuni 3 p -3 EUR; kuni 1 nädal -5 EUR; kuni 2 nädalat -8 EUR;  kuni 3 nädalat, 10 EUR kuni 1 kuu - 12 EUR. Asendushind -20 EUR. 

Varustuse rentimine

Istevöö Singing Rock Top

singing rock top

Lihtsa ehitusega, reguleeritava suurusega kerge universaalne istevöö. Mugav kasutada ka tormiriiete peal. Kaal 370 gr.

Rendihind: NV või kuni 3 p -7 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20 EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -35 EUR. Rendis 11 istevööd.

Rendivarustuse tellimine

 

Rinnavöö Singing Rock Bobingo

singing rock bobingo

Lihtsa ehitusega, reguleeritava suurusega universaalne rinnavöö. Mugav kasutada ka tormiriiete peal. Kaal 240 gr.

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal 15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat 25 EUR; kuni 1 kuu -30  EUR. Asendushind -50 EUR. Rendis 5 rinnavööd.

Rendivarustuse tellimine

 

Vöösüsteem

Rinnavööd ja istevööd saab rentida eraldi või tervikliku julgestussüsteemina. Süsteemi kuulub:

 • istevöö,
 • umbes 3 m põhiköie jupp,
 • 1 kinni keeratav karabiin,
 • 2 kiirkinnitusega karabiini.

Need kokku moodustavad piisava isikliku julgestuse komplekti lihtsamaks jalutuskäiguks liustikul või Via Ferratat mööda liikumiseks. Tõsisematel sooritustel tuleks lisada veel ka rinnavöö. NB! Iga marsruut eeldab erinevat julgestusvarustust, sestap tuleks konsulteerida grupijuhiga.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -60 EUR. Rendis 10 vöösüsteemi.

Rendivarustuse tellimine

Ronimiskiivrid Stubai Fuse Light ja Rock Helmets K2

stubai fuse lightrock helmets k2

 

 

Klassikalised lihtsad ronimiskiivrid kaljuronimiseks. Kergesti reguleeritavad vahemikus 54-62 sm. Kaal Stubai kiivril 350 ja Rock Helemtsi kiivril 380 gr. Pealambi kinnitamise võimalus.

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal 15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat 25 EUR; kuni 1 kuu -30  EUR. Asendushind -50 EUR. Rendis 2 Stubai ja 2 Rock Helmets kiivrit.

Rendivarustuse tellimine

 

Lisaks vöödele saab rentida ka muud ronimisrauda - lisakarabiinid, kaheksad, jumarid, shellid.

vihmakeep punane

 

Tugevast veekindlaks lamineeritud nailonist vihmakeebid, millel on sisse ehitatud nö küür, kuhu alla mahub suur seljakott. Küüru saab ka ära peita. Teibitud õmblused, nokakga kapuuts. Jalgade vahel asuva trukiga saab keebi alumiste servade lehvimist taltsutada. Hea laagris vihma ajal toimetada. Mõistlik varustuse lisa rajoonides, kuhu tormiriideid pole mõtet kaasa võtta, aga on oht väikest vihma saada. Suurused S-XL. Rendis 7 keepi.
 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20 EUR kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind - 50 EUR.

Varustuse rentimine

Kasside kätte saamisel

 • Lase selgitada, kuidas kassid alla kinnitatakse (kõige parem, kui saapad on kaasas).
 • Veendu, et konkreetsed kassid on Sinu saabastele parajaks reguleeritavad. Osa klubi kassidest on kohandatud väiksematele jalanumbritele, osa suurematele. Teoreetiliselt on neid võimalik muuta, aga see on tülikas, kuna mutrid on kinni kiilunud.
 • Kontrolli, et kassid on samast paarist, so reguleeritud samale pikkusele ning olemas nii vasaku kui parema jala kass.
 • Lase rendile andjal endale selgitada, kuidas käib nende parajaks reguleerimine.
 • Las rentijal selgitada, kuidas käib kasside teritamine (juhuks kui peaks tekkima vajadus kasutamise ajal seda ise teha).

Kasside kasutamisel

 • Kontrolli kassid üle enne tõusule minekut ja perioodiliselt peale iga kasutust õhtul. Kui miskit on juhtunud, siis saad öösel selle korda teha, hullem kui avastad asja hommikul ja selle tõttu grupi liikumine viibib.
 • Harjuta kasse kiirelt alla panema ja alt ära võtma. Selline kuivtreening võiks toimuda  juba all baaslaagris.
 • Kui lumi hakkab pakkima, siis aitab, kui paned saapatalla ja kassi vahele tüki kilet (tavaline PVC kilekott nt) või tekitad sinna teibist vahetalla.
 • Uuri grupijuhilt, kas grupil on kaasas remondivahendid ka kasside lappimiseks.

Peale kasside kasutamist

 • Loputa kassid ja kasside kott üle puhta veega.
 • Lase mõlemal korralikult ära kuivada (need kassid pole roostevabad, sestap ei tohi märgasid kasse umbsesse ja märga kotti panna).
 • Vaata üle, millised on võimalikud vigastused (ikka juhtub) ja anna sellest tagastamisel teada. Kui oled endas väga kindel, siis võid ka ise vigastused parandada, aga parem, kui seda teeb asjatundja, kõige hullem on "Potjomkini küla" variant.
 • Tagasta kassid esimesel võimalusel peale reisilt naasmist ja personaalselt, et hiljem poleks kellelgi ütlemist. Vastutus on Sinu, mitte kulleri peal. Kui tema nt kuu aega hiljem ärkab, tuleb rahakotti kergendada Sinul.

NB! Ära võta kontrollimatult kellegi teise varustust ise tagastamiseks. Elu näitab, et selline heategu ei jää tavaliselt karistamata ja kollektiivne vastutatamatus on endiselt väga levinud.

 

 Kassid Salewa Dru Walk

kassid salewaTerasest 12 hambaga reguleeritava pikkusega lihtsa kinnitussüsteemiga painduvad käimiskassid jalanumbritele 36-45. Kaasas kassikott. Osad kassid on kohandatud väikse jalanumbri jaoks. Rihmkinnitus on kasutatav kõigi tavaliste matkasaabastega. Sobivad mägimatkale, kus tuleb liikuda mööda liustike. Kannatavad ka väiksemat vertikaalset jääseina lõiku ronida.

Kasside rentimise meelespea

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat 25 EUR, kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 10 paari kasse.

Varustuse rentimine

torpadHingavast kuid vettpidavast materjalist (Pertex) säärekaitsed (torpad/bahhillid). Eest suletavad tõmbluku ja tekstiil-lukuga, talla all tross. Väldib lume, vee või kiviprügi sattumist matkasaapasse. Oluline varustuse osa, kui tuleb kõndida lumes, soisel maastikul või kahlata läbi jõgede. 3 erinevat suurust, S kuni 170cm, M kuni 185cm, L üle 185 cm.

NB! Pikkused on orienteeruvad, sest sääred on inimestel eri pikkusega, kuid väga ebaproportsionaalselt suure pikkusega jalad on pigem erand.

Rendihind: NV või kuni 3 p - 5 EUR; kuni 1 nädal - 10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat -20 EUR; kuni 1 kuu - 25 EUR, Asendushind -60 EUR.

Varustuse rentimine

veekindlad kotid

Pealt rullides suletavad tugevast materjalist veekindlad kotid, asendamatud asjad nii kajaki- kui kanuumatkal. Tagab kuiva varustuse ka siis kui alus lekib ja/või vihma ladistab. Eri suurused: 20L, 40L ja 70L. 20L koti sisse mahub parasjagu magamiskott ja seda on mugav nt kajakis paigutada istme taha. 40L koti sisse mahub palju kraami ja see mahub ilusasti kajaki peenikesse esiotsa. 70L kotiga saab vooderdada kajaki kõige suurema panipaiga. Ka on väga mugav seda kasutada kanuumatkal.Tootjaks Redfox.

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -8 EUR; kuni 2 nädalat -12 EUR;  kuni 3 nädalat -15 EUR; kuni 1 kuu -20 EUR, Asendusväärtus 20L kotil -20 EUR, 40L kotil -25EUR ja 70L -35 EUR. Saadaval 5 kotti igas suuruses. Komplekti, st vähemalt 3 koti rentimisel soodustus.

Varustuse rentimine

Seljakotid komplekteeritakse laenutamisel sobivate õlarihmade ja puusavööga vastavalt laenutaja anatoomilistele iseärasustele. Kandmisrakmed on kohandatavad kandja järgi, seda muidugi eeldusel, et tuntakse koti ehitust. Vajadusel küsi reguleerimise kohta konsultatsiooni koti rentimisel. 

Matrix Omega 75

75+10 L anatoomiline seljakott kergemateks matkadeks või seljakotireisideks lühematele naistele ning noorukitele.

omega75

 • Ülaosas sukk, mille abil saab koti mahtu 10 L võrra suurendada, seljakoti müts on liigutatav.
 • Lihtne Y-rakmesüsteem võimaldab kotti hästi kohandada igale kandjale.
 • Seljaosa lühendatud, mistõttu on hästi reguleeritav väiksema seljavahega naistele või laste vajaduset kohaselt.
 • Mütsis mitu taskut, küljepeal lõõtstaskud.
 • Mahuregulaatorid võimaldavad koti kompaktselt pakkida ka siis, kui asju on vähem.
 • Koti põhja küljes kirka kandmise aasad, koti alaosa on eraldi avatav.
 • Komplekteeritav eri pikkusega puusavöödega.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -30 EUR; kuni 3 nädalat -35 EUR; kuni 1 kuu -40 EUR. Asendushind -245 EUR. Saadaval 2 kotti.

Varustuse rentimine

Kazbek 80 L ja 110L (R&D by Nipernaadi)

Professionaalne seljakott tõsisteks mägimatkadeks või alpinistlikeks ekspeditsioonideks. Kaalu alandamiseks on eemaldatud kõik mitte hädavajalikud nn mugavuslisad (küljetaskud, vahepõhi jmt), kasutusel on kitsamad pingutuspaelad ja pandlad, kasutatakse kergemaid kangaid. Umbes 30% kergem kui nt sama mahuga Omega mudel. Alles on jäetud see, mida kogenud matkaja tegelikult vajab ning kasutab. 2 erinevat suurust, 110 vastab meeste ja 80L naiste vajadustele tõsisel sooritusel.

kazbek110

 • H tüüpi kandesüsteem võimaldab õlarihmu kiirelt ja mugavalt suures ulatuses reguleerida. 
 • Kotisuul kinninööritav veekindel kõrgendussukk(lisamaht kuni10L).
 • Koti suul kompressioonirihm stabiilsuse parendamiseks ning lisavarustuse kinnitamiseks.
 • Nn ujuv müts, müts jääb korrektselt kõige peale ka siis, kui kõrgendussukk on asju täis.
 • Koti mütsi välisküljel tõmblukuga tasku varustuse tarvis, siseküljel võrktasku.
 • Koti sees salatasku dokumentide ja raha nö vargakindlalt hoidmiseks.
 • Koti välisküljel aasadest ja kumminöörist kinnitussüsteem varustuse kinnitamiseks.
 • Võrktaskud koti külje alaosas, kuhu on mugav panna kas joogipudel, või muud pisiasjad.
 • Mahuregulaatorid,mida saab kasutada ka varustuse, nt suusad, käimiskepid kinnitamiseks. 
 • Kaarjalt avatav alaosa, pääsemaks otse ligi koti alaossa paigutatud asjadele.
 • Kinnitusaasad käimiskirka või muu lisavarustuse kinnitamiseks.
 • Anatoomiline reguleeritav H kujuline kande- ja toesüsteem.
 • Polsterdatud ja anatoomiline, ventileeriv mitmekihiline seljapadi ja seljapolster.
 • Kahel tasandil reguleeritav puusavöö, mille külge saab kinnitada abikotikesi.
 • Anatoomilised kanderihmad, mille kõrgust saab sõltuvalt kandjast sujuvalt reguleerida.
 • Kanderihmade rinnaregulaator.

Rendihind: NV või kuni 3 p -25 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat 40 EUR, kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -275 EUR. Saadaval  3 80L ja 4 110L kotti.

Varustuse rentimine

Transpordikott (North Face)

Tugevast PVC materjalist transpordikott ekspeditsioonide või niisama reisi tarvis. Sees lukuga eraldatud võrktasku. Kompressioonirihmad, õlarihm ja seljarihmad. Kott on tugev kuid samas ka raske, seega olukorras, kus transpordikotti vaja kogu marsruudi vältel kaasa tassida, see hea valik pole. 2 suurust M ja XL

 • M suurus 35.5 x 64.5 x 35.5 cm
 • Maht 71 L
 • Kaal 1590 g
 • XL suurus 45 x 75.5 x 45 cm
 • Maht 132 L
 • Kaal 2010

northface transpordikott

 

 

 

 

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -7 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -75 EUR. Saadaval 2 kotti.

Varustuse rentimine

Transpordikott (Highlander)

Tugevast PVC materjalist mahukas transpordikott ekspeditsioonide või niisama reisi tarvis. Mõõdud 40X92X40 cm, maht 120 L. Võrgust sisetasku, välistasku, käerihmad ja seljarihmad. Vastupidavad lukud, mugav ligipääs põhiosale, nimetasku. Kott on tugev kuid samas ka raske, seega olukorras, kus transpordikotti vaja kogu marsruudi vältel kaasa tassida, see hea valik pole. 

highlander

 

 

 

 

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -7 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -75 EUR. Saadaval 2 kotti.

Varustuse rentimine

Transpordikott (Matrix)

Kaitsmaks oma seljakotti transporditööliste "proletaarse viha" eest, tasuks kasutada spetsiaalset tarspordikotti, mis pannakse kotile lennureisi ajaks ümber. Transpordikott tekitab küll mõnedsajad grammid lisakaalu, aga annab kindlust, et teie seljakott ja muu varustus ka täies tükis kohale jõuab. Alternatiiviks on seljakoti kiletamine, mis aga pole säästlik ei loodusele ega rahakotile.

transakott

 

 

 

 

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat -20 EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -75 EUR. Saadaval 3 kotti.

Varustuse rentimine

Seljakoti kate

Tagant klapiga suletav universaalne seljakoti kate. Matkarajoonis kaitseb seljakotti vihma ja mustuse eest. Saab kasutada nii koti seljas kandmise ajal kui ka laagris seljakott kaitsmiseks öösel. Rajooni sõitmisel saab kasutada transpordikoti funktsioonis. Lennukitranspordil kipub küll kannatada saama, aga natukese teibiga saab funktsionaalsuse taastada. Oludes, kus kogu kola tuleb marsruudile kaasa võtta, hoiab hulka kaalu kokku, kui transpordikoti asemel kate seljakotile ümber tõmmata. Sobib kuni110L seljakottidele.

seljakoti kate XL

 

 

 

 

 

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat -20 EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -35 EUR. Rendis 2 katet.

Varustuse rentimine

 

Pikkused näitavad kui pikale inimesele magamiskott sobib. Soojapidavus on toodud vastavalt EN 13537 standartile. See tähendab, et mugavuspiiri puhul peaks mehed orienteeruma mugavustsooni alumise ja naised ülemise näitaja järgi. Kesmise naise soojataluvus/tootlikkus erineb keskmise mehe omast umbes 3-5°C. Magamiskotid laenutatakse koos magamiskoti linadega, mis tõstavad mõne kraadi võrra mugavuspiiri. Mõningaid täispikkade lukkudega magamiskotte saab sama mudeli teiste kottidega kokku ühendada, eeldusel, et telkkonna peale on erineva poolsusega kotid. Magamiskottide soojapidavuse tagab õige kasutamine, mida õpetatakse Klubi matkakoolitustel.

Hannah Straton X3

stratonx3Primaloft Infinity täidisega soe magamiskott mägimatkaks. Täispikkuses lukud, hetkel rendivalikus vaid parempoolse lukuga kotid. Kotte saab teiste Hannahi kottidega üheks suureks kokku ühendada. Magamiskotil on kapuuts ja termokrae, mida külmemates oludes kasutada. Hea valik keskmisele mägimatkale. Sobib kuni 195cm pikkusele inimesele. Kaasas kompressioonikott.

 • Kasutustemperatuur +10/+1  -5 /-22°C° (EN13537)
 • Kaal 1,5 kg
 • Pikkus ja poolsus: 195P (parem)

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR; kuni 3 nädalat 30EUR; kuni 1 kuu -35 EUR. Asendushind -150 EUR. Rendis 4 magamiskotti.

Varustuse rentimine

Hannah Sherpa 300

sherpa300Primaloft Black Eco täidisega kahekihilise konstruktsiooniga soe magamiskott mägimatkaks. Täispikkuses lukud, parem ja vasak pool, mis võimaldab telkkonnal magamiskotid soovi korral kokku ühendada, eeldusel et on renditud eri poolsusega kotid. Kotte saab ka teiste Hannahi magamiskottidega ühendada. Magamiskotil on kapuuts ja termokrae, mida külmemates oludes kasutada. Hea valik keskmisele mägimatkale. Sobib kuni 195cm pikkusele inimesele. Kaasas kompressioonikott.

 • Kasutustemperatuur +12/+2  -4 /-20°C° (EN13537)
 • Kaal 1,6 kg
 • Pikkus ja poolsus: 195P (parem) ja 195L (vasak)

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR; kuni 3 nädalat 30EUR; kuni 1 kuu -35 EUR. Asendushind -150 EUR. Rendis 4 magamiskotti.

Varustuse rentimine

Hannah Sherpa II ja Sherpa X3

sherpax3Eriti kerge Primaloft Infinity täidisega kookonmagamiskott. Täispikkuses lukud, mida saab teiste kottidega üheks suuremaks ühendada. Sobivad ka teiste Hannahi magamiskottidega. Kotil on kapuuts ja termokrae, mida jahedamates oludes kasutada, kapuutsis tasku, mida saab padjaks täis toppida. Väga hea valik mägimatkale, kus pole vaja karta väga külma sattumist ning kus arvel iga gramm. Kaasas kompressioonikott.

 • Kasutustemperatuur +21 /+13 -3/ -8 C°(EN 13537)
 • Kaal 1,3 kg
 • Pikkused ja poolsused: 175-185 V(vasak), 195P

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR; kuni 3 nädalat 30EUR; kuni 1 kuu -35 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 2 magamiskotti.

Varustuse rentimine

Hannah Polar II 

polarSulgtäidisega, sünteetilise voodriga anatoomiline termokraega poolpika lukuga kookontüüpi magamiskott. Sobib ettevõtmiste tarvis, kus suurem osa ajast tuleb veeta külmas, nagu nt talvematk või alpinistlik tõus. Kaasas kompressioonikott ning lisasoojenduskott jalgade jaoks.  NB! sulgkott pole parim valik niisketesse oludesse, kuna märjad suled kaotavad oma isoleerivad omadused. 

 • Kasutustemperatuur +13/-5 -17/ -27C° (EN 13537)
 • Kaal 1,95 kg
 • Pikkus 185-195

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -25 EUR; kuni 2 nädalat -30 EUR; kuni 3 nädalat 35 EUR; kuni 1 kuu -40 EUR. Asendushind -200 EUR. Rendis 1 magamiskott.

Varustuse rentimine

Husky Annapurna

husky annapurnaQualloFil  täidisega poolpika lukuga kookontüüpi magamiskott külmadesse rajoonidesse, mägi- ,talimatkal või alpinistlikel tõusudel. Termokrae, libisemist vältivad lapid koti alaosas. Kaasas kompressioonikott ning lisasoojenduskott jalgade jaoks. Kuna kott on valmistatud sünteetilistest materjalidest on see hea valik rajoonidesse, kus võb eeldada niiskeid olusid nt talimatk. 

 • Kasutustemperatuur +5/-12 -19/-28
 • Kaal 2,3 kg
 • Pikkus kuni 195 cm

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -25 EUR; kuni 2 nädalat -30 EUR; kuni 3 nädalat 35 EUR; kuni 1 kuu -40 EUR. Asendushind -180 EUR. Rendis 1 magamiskott.

Varustuse rentimine

Cavery Warm

cavery warmHannahi tütarfirma poolt toodetud Thermosoft täidisega kookon tüüpi magamiskott, mis sobib hästi kasutamiseks Eestis ja mujal vähemnõudlikes soojemates matkarajoonides kus kaal pole väga kriitiline (nt rattamatkad, paadimatkad). Rendime neid välja ka väliüritusteks Eestimaal, jaanipäevapeod jmt. Eri poolusega kotte saab omavahel kokku ühendada. NB! kuna kotid on mõnda aega kasutuses olnud, võib nende reaalne soojapidavus olla reaalsuses mõne kraadi võrra madalam. 

 • Kasutustemperatuur +25/+10 -5/ -13C°
 • Kaal: 1,8 kg
 • Pikkus: 185-195 P

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind- 60 EUR. Rendis 1 magamiskott.

Varustuse rentimine

Cavery Inferno

cawery infernoHannahi tütarfirma poolt toodetud Thermosoft täidisega kookon tüüpi magamiskott, mis sobib hästi kasutamiseks Eestis ja mujal vähemnõudlikes soojemates matkarajoonides kus kaal pole väga kriitiline (nt rattamatkad, paadimatkad). Rendime neid välja ka väliüritusteks Eestimaal, jaanipäevapeod jmt. Eri poosusega kotte saab omavahel kokku ühendada. NB! kuna kotid on mõnda aega kasutuses olnud, võib nende reaalne soojapidavus olla reaalsuses mõne kraadi võrra madalam. 

 • Kasutustemperatuur: +20/+7 -8/ -17C°
 • Kaal: 1,8-1,85 kg
 • Pikkus: 175-185 P, 185-195 V, 185-195P

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20EUR; kuni 1 kuu -25 EUR, Asendushind -60 EUR. Rendis 3 magamiskott.

Varustuse rentimine

Sportland Seattle

SeattleHannahi tütarfirma poolt toodetud Thermosoft täidisega kookon tüüpi magamiskott, mis sobib hästi kasutamiseks Eestis ja mujal vähemnõudlikes soojemates matkarajoonides kus kaal pole väga kriitiline (nt rattamatkad, paadimatkad). Rendime neid välja ka väliüritusteks Eestimaal, jaanipäevapeod jmt. Eri poosusega kotte saab omavahel kokku ühendada. NB! kuna kotid on mõnda aega kasutuses olnud, võib nende reaalne soojapidavus olla reaalsuses mõne kraadi võrra madalam. 

 • Kasutustemperatuur: +25/+13 -3/ -11C°
 • Kaal: 1,55 kg
 • Pikkus: 195+ P

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -60 EUR. Rendis 1 magamiskott.

Varustuse rentimine

Sulgedest jalasoojenduskotid ja vest

Sulgtäidisega vest ja jalasoojenduskotid magamiskoti jalutsisse. 2 erinevat pikkust, kuni säärteni ja kuni põlvedeni. Kasutamiseks mistahes magamiskoti lisasoojenduseks, kuna külmetama kipuvad pigem varbad. Hea kaasa võtta siis, kui ei taha liiga paksu magamiskotti tassida, kuid võib karta ka ootamatudi ilma jahenemist. Jalasoojendust võib lisaks kombineerida vestiga, mis kokku annavad peaegu sulgmagamiskoti.

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20 EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asenduhind 45 EUR. Rendis 1 säärteni ja 1 põvini pikkusega soojenduskott ning üks vest.

Varustuse rentimine

Hannah F - Liner

fliner

 

 

Mikrofliisist magamiskoti lina, mida saab kasutada magamiskoti soojemaks muutmiseks või ka isesisvalt oludes, kus magamiskott oleks liiast. Muudab magamiskoti nn mugavuspiiri umbes 3-4  kraadi võrra soojemaks. Tagab magamiskoti hügieenilisuse. Juhib hästi keha eritatavat niiskust magamiskoti järgmistesse kihtidesse.

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -30EUR. Rendis 3 lina.

Varustuse rentimine

Magamiskoti lina

Sünteetilisest kiust magamiskoti lina, mis juhib hästi keha niiskust eemale. Tagab magamiskoti hügieenilisuse, muudab magamiskoti mugavuspiiri vaid mõne kraadi võrra kõrgemaks.

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -30 EUR. Rendis 3 lina.

Varustuse rentimine 

 

Hannah Falcon 2

falcon2Lihtsa ehitusega väikse esikuga väga kerge kuppeltelk. Duralumiiniumist karkass, väike esik, kaks sissepääsu. Sobib hästi igale lihtsamale ratta või mägimatkale ja muudele väliüritustele. Väga lihtne üles panna. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2 inimest
 • Sisetelgi mõõdud 220x135x100 cm
 • Katuse veepidavus 5000 mm/H2O,
 • Põranda veepidavus 7 000 mm/H2O
 • Kaal 2,1 kg


Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -300 EUR. Rendis 5 telki.

Varustuse rentimine

Hannah Compact 2

compact2.punaneRuumikas ja stabiilne universaalne kuppeltelk kahele laiutavale inimesele, kuid tegelikult mahutab ka 3 matkajat. Sobib igale lihtsamale matkale, hea kaalusuhtega. Vastupidavad materjalid, kaks duralumiiniumist varrast, üks sissepääs. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2-3 inimest
 • Sisetelgi põranda mõõdud  210x150
 • Katuse veepidavus 4000 mm/H2O
 • Põranda veepidavus 10 000 mm/H2O
 • Kaal 2,35 kg

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -150 EUR. Rendis 1 telk.

Varustuse rentimine 

Hannah Rider 2

rider

Tunnel-tüüpi tugevdatud duralumiiniumist topelt ristuva välise karkassiga tuulekindel telk. Üks sissepääs, väike esik. Telk järgib inimese anatoomiat, kus vaja on piisavalt ruumi, samas pole liiga suurt ruumi vaja soojaks kütta. Sobib nii tõsiseks mägimatkaks kui rattamatkadele või ka kämpasse. Lumepõlle pole. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2 inimest
 • Sisetelgi mõõdud 140/115/105x220x105
 • Katuse veepidavus 4000 mm/H2O
 • Põranda veepidavus 7000 mm/H20
 • Kaal 2,5 kg

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -200 EUR. Rendis 5 telki.

Varustuse rentimine

Hannah Hawk 2

hawk2Kerge tunnel-tüüpi duralumiiniumist topelt ristuva karkassiga tuulekindel telk. Üks sissepääs, väike esik. Telk järgib inimese anatoomiat, st jalgade osa on madalam ja kitsam mistõttu pole vaja liiga suurt ruumi soojaks kütta. Sobib hästi mägi-  või ka rattamatkale. Lumepõllesid pole, seega tiputelgiks pole just kõige õigem valik. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2 inimest
 • Sisetelgi mõõdud 125/90x205x100 cm
 • Katuse veepidavus 5000 mm/H2O,
 • Põranda veepidavus 7 000 mm/H2O
 • Kaal 2,0 kg

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -200 EUR. Rendis 3 telki.

Varustuse rentimine

 

Hannah Compact 3

compact3 punane

Ruumikas ja stabiilne universaalne kuppeltelk kolmele laiutavale inimesele, kuid tegelikult mahutab ka 4 matkajat. Sobib igale lihtsamale matkale, hea kaalusuhtega. Vastupidavad materjalid, kaks duralumiiniumist varrast, üks sissepääs. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 3-4 inimest
 • Sisetelgi põranda mõõdud 185x220
 • Katuse veepidavus 4000 mm/H2O
 • Põranda veepidavus 10 000 mm/H2O
 • Kaal 2,75 kg

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -170 EUR. Rendis 2 telki.

Varustuse rentimine

Hannah Hawk 2 SNOW

hawk2snowKerge tunnel-tüüpi duralumiiniumist topelt ristuva karkassiga tuulekindel telk. Üks sissepääs, väike esik. Telk järgib inimese anatoomiat, st jalgade osa on madalam ja kitsam mistõttu pole vaja liiga suurt ruumi soojaks kütta. Lumepõlled kogu telgi perimeetril. Sobib hästi mägimatkaks ning tiputelgiks. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2 inimest
 • Sisetelgi mõõdud 125/90x205x100
 • Katuse veepidavus 5000 mm/H2O
 • Põranda veepidavus 10 000 mm/H2O
 • kaal 2,1 kg

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -200 EUR. Rendis 5 telki.

Varustuse rentimine

Hannah Vertigo Si

vertigosiDuralumiiniumist topelt ristuva karkassiga väga tuulekindel telk ekstreemsetesse ilmaoludesse. Kaks eraldi esikuga sissepääsu, lumepõlled kogu perimeetri ulatuses. Sobib tõsiseks mägimatkaks või ka ekspeditsioonile baaslaagri telgiks. 2 inimesele on küllaldaselt ruumi, vajadusel mahutab ka kolmanda.  Tiputelgiks pisut raskevõitu, aga baaslaagris, kui soovitakse mugavusi ja/või tuleb olla valmis karmiks ilmaks, väga hea valik. Väliskate silikoniseeritud materjalist.  Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2 inimest
 • Sisetelgi mõõdud 230x120/155/120x105
 • Katuse veepidavus 5000 mm/H2O
 • Põranda veepidavus 7000 mm/H2O
 • Kaal 3,9 kg

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -200 EUR. Rendis 1 telk.

Varustuse rentimine

 

North Face Assault 2

assault2Lihtsa konstruktsiooniga kerge ühekihihiline hingavast vett hülgavast materjalist seintega tiputelk 2 inimesele. Mõeldud kasutamiseks mägironimisel ülevalpool lumepiiri, kus sademeid vedelel kujul ei esine. NB! ei sobi tavalisele jalgsi-, ratta- või mägimatkale, kuna vihmapidavus on vähene. Erandiks kuivad rajoonid, kus vihma tõenäosus väike.  Vastupidav, kaks duralumiiniumist varrast, üks sissepääs. Komplektis esik, mille võib tõsisema soorituse korral maha jätta. Esiku paigaldamisel lisandub üks duralumiinimumist varras. Esiku on lumepõlled, mis võimaldavad telgi tugevamini kinnitada. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 2 inimest
 • Mõõdud 110x117x276
 • Seinad  50D DryWall™ ,
 • Esiku katuse veepidavus 1 500 mm/H2O
 • Põrand 40D ripstop nylon, veepidavus 3 000 mm/H2O
 • Kaal koos esikuga  2,14 kg

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR; kuni 3 nädalat -40 EUR; kuni 1 kuu -45 EUR. Asendushind -250 EUR. Saadaval 1 telk.

Varustuse rentimine

 

 Primus BiFrost H4

bifrosth4Kahe magamiskambriga ja nende vahele jääva esikuga kuppeltelk duralumiiniumist karkassiga. Ametlikult ette nähtud 4 inimesele, aga tegelikult ruumi vabalt kuuele, 3 kummassegi magamiskambrisse. Hea telk talvematkaks, esikus saab kogu seltskonnale süüa teha ja sinna saab paigaldada ka infrapunakiirguri, et riideid kuivatada. Sobib ka perega kämpas aja veetmiseks. Tehnilised andmed:

 • Mahutavus 4-6 inimest
 • Kaal 10 kg
 • Katuse veepidavus 3000 mm/H2O
 • Põranda veepidavus 7000 mm/H2O

Rendihind: NV või kuni 3 p -35 EUR; kuni 1 nädal -45 EUR; kuni 2 nädalat -55 EUR; kuni 3 nädalat -65 EUR; kuni 1 kuu -75 EUR. Asendushind -500 EUR. Rendis 1 telk.

Varustuse rentimine

Alustades uue hobiga seisad peagi probleemi ees, et korraga kogu vajalikku varustust soetada on kaunis suur väljaminek. Variant on laenata tuttavatelt, aga kui tuttavatelt ei saa, siis aitab Klubi matkavarustuse laenutus. Rentida saab:

Rentimiseks tuleb saata varustuse tellimisvorm, kus on ära nimetatud, millist varustust ja mis ajaks täpselt soovitakse. Lisaküsimused kriba See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helise 53 918 789. Varustust saab ka ette broneerida, kuid siis tuleb koheselt tasuda ka broneerimistasu maksimaalselt kuni 50% broneeringu kogusummast. Broneeringu kinnitame alles siis, kui broneerimistasu on klubi kontole makstud.

Rentimisel tuleb arvestada, et lisaks rendisummale tuleb deponeerida ka tagatisraha (maksimaalselt kuni asja asendushinna ulatuses), mille saab tagasi siis kui kõik on õigeaegselt ja tervelt tagastatud. Neile, kes laenamisel korra sikkust teinud, olgu nad klubist või väljastpoolt, ütleme järgmine kord eriti viisakalt "ei" :).

Rendivarustuse ladu asub Tartus, aadressil Oa tn 54. Asjad saab kätte kas kohapealt kokkulepitud ajal või saame need saata pakiautomaadiga (Itella, Omniva) või Cargobussiga soovitud terminali üle Eesti. Viimasel juhul lisandub rendi summale paki saatmise kulu, mis üldjuhul jääb mõne EUR ringi.

Rendiaja arvestamisel oleme paindlikud. Eeldame, et varustus võetakse mõistlikkuse piirides varem enda kätte ja tuuakse meile puhta ja hooldatuna tagasi esimesel võimalusel (loe paari päeva jooksul) peale reisi/üritust. Kui asi jääb rentija mugavuse/laiskuse tõttu liiga kauaks laenaja kätte, siis pikendame vastavalt rendi aega (loe: küsime raha juurde).

Asjad lähevad välja puhta ja tervena ja peavad sama moodi ka tagasi tulema. Kontrollime asja väljastamisel väga hoolega, mis seisukorras asi välja läheb. Võimalikud varasemad vigastused, mis ei mõjuta asja funktsionaalsust, toome vajadusel välja saatelehel ja selle eest ei pea rentija mõistagi vastutama. Varustuse kätte saamisel on tellija kohustatud koheselt ise kontrollima saadud varsutuse seisukorda ja vastavust saatelehele ning kui on probleeme sellest meid teavitama. Tekkinud kahjustuste osas püüame kõigepelt üheskoos lahenduse leida, sest ikka ju juhtub. Kui varustus katki või kaotsi läheb, siis tuleb selle asendamine kinni maksta või siis selle taastamine endisesse olekusse hüvitada. Detailiselt on kogu protsess kirjeldatud rentimise tingimustes, mis on tellijal kohustuslik ka läbi lugeda ja aktsepteerida.