Previous Next

Reunion (2.10.2023 - 13.10.2023)

Suvepikendamise matk troopilisel Reunioni saarel India ookeanis, kus kohtuvad vulkaanilised mäed, lopsakas roheline loodus, kuldsed rannaliivad ning helesinine ookean. Jalutame laavaväljadel, tõuseme kustunud vulkaanide tippudesse ning laskume järske radu pidi sügavale kaldeera põhja. Ronime ka saare kõrgeima mäe Piton de Neiges (3069m) tippu päiksetõusu vastu võtma. Peale matka võtame kaks päeva akude laadimiseks India ookeani rannaliival, huvilistel võimalus sukelduda ookeanis.

Kohad matkagrupis on täis, võimalik on registreeruda ootelisti.

Registreeru

Reunion on Prantsuse asumaa India ookeanis napi 1000 km kaugusel Madagaskarist. Saarel sulanduvad Aafrika, Euroopa ning Aasia kultuurid ning saari tuntakse troopilise sooja kliima poolest. Reunion uhkustab oma rohelise ja lopsaka looduse, vulkaanilise päritoluga matkaradadega, mis meenutavad Marsil kõndimist ning helesinise ookeani ning kuldsete rannaliivadega.

Kui  Aafrika mandri läheduse tõttuvõiks eeldada mustale mandrile sarnast elustiili, siis Reunionil on varuks üllatus. Kohapealne eluolu on täiesti Euroopalik, isegi telefonikõnesid kodumaale saab EU sisese hinnaga teha.

7 matkapäeva sisse jäävad päevased avastusretked kivistunud laavaväljadel, turnimine vulkaanidel ning päiksetõusu imetlemine saare kõrgeimas tipus Piton de Neiges (3069m). Matkarajad kulgevad Piton Maido, Grand Berare, Piton de la Fournaise vulkaanidel ning nende lopsaka rohelise loodusega kaldeerades, kus imetleme vaateid oru põhjast järskudele püstloodis kaldeera seinadele.

Peale aktiivset matkamist on võimalik võta päev  või kaks kas rannapuhkuseks ja/või sukeldudes värvikireva veealuse maailma avastamiseks.

Oludest

Reunionil viibime me kokku 9 päeva, millest aktiivseid matkapäevi oleme planeerinud 7. Peale matkapäevi tunneme mõnu linnamelust ja laeme akud täis liivarandades.

Ööbimised on planeerinud telkides kämpingutes või mägihüttides. Saarel ringi liikumiseks kasutame rendiautosid. Õhtutul kämpingutes saab ookeanist püütud värske kala grillillida ning lõkke ääres istudes täistaevast imetleda.

Troopilised temperatuurid peaksid jääma 25-30 kraadi vahel, ookeani vee temperatuur üle 20 kraadi.

Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning kogu matkaperioodi liigume vaid kergete päevakottidega.

Matkapäevad on keskmiselt 5-7 tundi pikad ning arvestama peab kuni päevas 600-1000 tõusumeetriga.

Matkagruppi juhib Karu.

Ettevalmistus

Reunioni matkarajad on tehniliselt kerged ning matkapäevad on keskmise pikkusega. Küll aga peab arvestama kivise maastiku ning omajagu tõusu- ja laskumismeetritega. Soovitame enne saarele minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest. Turnimisoskuse arendamiseks on väga hea variant osaleda Karula seinakoolitusel.

Kes soovib vee all ringi vaadata, kuid kellel  sukeldumislitsents puudu, aitame Eestis 2023. aasta suvel vajaliku koolituse läbida, et sügiseks oleksid litsents käes ning võimalus kohaliku giidi juhtimisel sukelduda.

Osavõtutasu

  • 5-7 osalejat: 500 €.
  • 8-11 osalejat: 400 €

Minimaalne grupisuurus 5 inimest, maksimaalne 12 inimest koos grupijuhiga.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Reunion – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Autorendi ja kütuse jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Kämpingutes ja hüttides ööbimise ning toidukulud jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Sukeldumise lisatasu neile, kes soovivad veealust maailma avastada
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus).
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi, kes ei koosta ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab vaid organisatoorsed  kulud. Palun tutvu Nipernaadi reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

Nipernaadi Reisitingimused