Previous Next

Mont Blanc tipuekspeditsioon (12.-26.07.2020)

Tipuekspeditsioon Mont Blanc'i tippu. Sobiva ettevalmistuse ja varustusega inimestel võimalus tõusta Alpide kõrgeima mäe, Mont Blanc'i (4810m) tippu. Enne põhitõusule minekut osalejatele süsteemne mägironimise koolitus. Piirkond pakub lõputult võimalusi adrenaliinisõltlastele - via ferrata, kanjoning, rafting, paraglide jne, rääkimata imeilusatest matkamarsruutidest.

Kohad grupis on täitunud

Registreeru ootelisti

Ekspeditsiooni baaslaagri loome Chamonix' kämpasse, kust võtame ette pikemaid ja lühemaid koolitusretki. Korraliku ettevalmistuse ja varustusega inimesed võivad kandideerida tipugruppi. Gruppe juhib Karu. Enne tipuüritust tuleb läbida jääkoolitus/aklimatiseerumine, mille käigus on ka näha, kas inimene kvalifitseerub.Väga kasuks tuleb ka Klubi matkakoolitustel osalemine, neile, kelle alpinismikogemus on väike või olematu on osalemine kategooriliselt soovitatav.

Varustus peab vastama marsruudi nõuetele, täpsema nimekirja saadame juba reganuile. Vajadusel leiab puuduva Klubi rendiprojektist.

Tõusule läheme kas Gouter' marsruuti või nn 3 tipu marsruuti pidi. Valik sõltub ilma- ja lumeoludest ning grupi oskustest.

Kohale saab kõige valutumalt lennates lennukiga Genffi, sealt edasi Chamonix´sse saab Alpibussiga. Kuid kes soovib, võib ise huvilised kokku korjata ning autoga kohale veereda. Ekspeditsioon algab Chamonix´s. Ekspeditsioonile registreerunutele jagame infot, kust meile teadaolevalt saab kõige soodsamalt piletid hankida. Lennupileti hind sõltub sellest, kui varakult pileti ostate. Kuigi lennukipileti ostmine on loterii, siis enamasti mida varem see osta, seda odavam on. Edasiste ettearvamatute asjaolude vastu aitab reisitõrke kindlustus.

Kohapeal jääb aega kahe nädala jagu, mille sisse mahuvad nii õppelaager liustikul kui lumel, proovimatk Mer de Glace liustikul, aklimatipäevad kui ka varupäevad  Nii saame tõusuks sobivamat ilma oodata ega pea halbade ilmaoludega mäkke minema. Kes soovib, võib mõistagi varem kohale tulla või kauemaks jääda. Lennupiletite hind ju sellest suurt ei muutu, kui kauem kohapeal olla.

Osavõtutasu 390 EUR

Grupis kohti 11-le mägironijale

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ekspeditsiooni organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu näiteks majutus kämpas, tõstukid, mägionnid jne klapime jooksvalt, nii nagu need tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil. Baaslaagris toitub igaüks omal äranägemisel. 

Registreeru ootelisti

Lisainfo

Kunnar Karu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 775 40

Seni registreerunud