Previous Next

Aragats, tipuekspeditsioon Armeenias (6.-14.07.2021)

Aragats (4090m) on Armeenia kõrgeim tipp, mis on mägironijate seas väga populaarne. Nädalase reisi jooksul jõuame lisaks Aragatsi ronimisele üle vaadata ka muud selle piirkonna kaunid mäed ning vaatamisväärsused, sobitame tutvust Armeenia köögi- ja veinikultuuriga, külastame Tatevi mungakloostrit jpm.

Grupp on täitunud!

Registreeru ootelisti

Räägitakse, et Armeenia on Euroopa kõige paremini hoitud matkasaladus. Aragatsi mäel on kokku 4 tippu: Põhja, Lõuna, Lääne ja Ida-tipp. Kõrgeim neist on Põhja tipp (4090m). Üllataval kombel ronib aga enamus mägimatkajaid vaid kõige lihtsamat Lõuna-tippu (3879m). Meil on abitsioonikas plaan ronida kahe päevaga ära kõik 4 tippu.
Lisaks Aragatsi mäele mahub meie matkaplaanidesse ka Aghdahak (3597m) mäetipp koos oma kauni kraatris asuva mägijärvega ning omanäoline Khustup'i mäetipp (3206m).
Peale mägironimist külastame ka Tatevi mungakloostrit, kuhu sõidame maailma pikima köisraudteega, külastame Trchuneri koobast, kust leiti maailma vanim veinitootmine ning tutvume Jerevani linna ning selle vaatamisväärsustega. Sobitame tutvust ka Armeenia köögi ning veinitootmisega.

Oludest

Kohapeal kasutame me kohalike giidide abi ja teenuseid. Aragatsi tipud ei ole tehnilised ning ei nõua erivarustust. Kõik tõusud teeme kerge tipukotiga. Küll aga eeldab kogu matkaprogrammi läbimine head füüsilist vormi.

3 ööd telgime ning ülejäänud 4 ööd veedame Jerevanis hotellis. Ööbimiseks vajaliku võtame kaasa Eestist. Aktiivse matka ajal vaaritame söögi laagris ühiselt. Jerevanis toitume restoranides, hommikusöögid saame hotellis.

NB! Armeeniasse minekuks on vajalik välispass, mille kehtivusaeg on matka lõppkuupäevast vähemalt pool aastat. Viisat Eesti kodanikelt ei nõuta!
Täpsema matkaprogrammi ning vajaliku varustuse nimekirja saadame juba registreerunud osalejatele. Puuduava varustuse leiab Klubi rendiprojektist.

Maksimaalne grupi suurus on 12 inimest.

Osavõtutasu 950 EUR ja see sisaldab:

 • Transfeerid Armeenias
 • Majutus Jerevanis ning telkimisaladel
 • Toitlustust kogu matkaperioodi vältel
 • Kohaliku mägigiidi teenuseid
 • Eesti grupijuhti, kes aitab grupil Armeenias toimetada (gruppi juhib Karu)

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Lisakulud

 • Lennupiletid Tallinn-Jerevan-Tallinn (ca 250 EUR seisuga 30.07.2019)
 • Tervise- ja reisitõrke kindlustus (kohustuslikud)
 • Vajaliku varustuse rent kui endal kõike vajaliku olemas ei ole
 • 3 õhtusööki Jerevanis
 • Suveniirid
 • Täiendavad lisakulud matka katkemisel või varasemal lõppemisel
 • Puuduava varustuse rentimine, vaata Klubi rendiprojekti.

Registreeru ootelisti

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Aragats