Previous Next

Mägimatk Korsikal GR20 rajal (2.-12.09.2019)

2 nädalane suvepikendus Korsika saarel, mägimatk fantastilisel GR20 matkarajal, võimalusel tõusud saare kahe kõrgema tipu Monte Cinto ja Monte Ritondu otsa. soe Vahemeri. 

Registreeru

Korsika GR20 matkarada loetakse üheks maailma parimaks, samas ka üheks raskeimaks matkarajaks. Plaanis on läbida ainult osa sellest, kuna täispikkuses nõuaks see aega paari nädala jagu. Kui jõudu/viitsimist jätkub, teeme möödaminnes radiaalid mõne lähema kõrgema tipu otsa, nagu nt Monte Cinto (2706m) ja/või Monte Ritondu (2622m). Tipuradiaalid on vabatahtlikud, kui pole jaksu või tahtmist, võib need vahele jätta.  

Matk ei ole nõudlik varustuse osas, küll aga eeldab osalemine head füüsilist vormi. Matkapäevadel tuleb tõusta ja laskuda keskmiselt 1000 meetrit päevas ning päevad ise kestavad keskmiselt 6-8 tundi. Seega mugavusmatk see pole, kuid iga kogenum matkaja peaks sellega kenasti hakkama saama. pole üldse paha mõte enne matka ennast testida või vormi ajada mõnel eestimaisel matkal ja/või osaleda õppematkadel. Gruppi juhib HP.

Kohale lendame liinilendudega ning matka alguspunkti jõudmiseks kasutame kohalikku transporti.  Matka algus ja lõpp võib mõni päev siia sinna kõikuda, sõltuvalt sellest, kuidas logistka õnnestub lahendada. Piletitega hakkame tegelema uue aasta alguses. 

Oludest

Üldiselt on septembris Korsikal veel meie mõistes suvi, laplaste mõistes saun, kuid alati võib ette tulla ka ilmavana jonnimist.

Matk ei eelda kõrgmägede kogemusi, aklimatti ega varustust. Kui on piisavalt südikust ja korralik füüsiline vorm, saab sellega hakkama iga nipernaadi hingega inimene. Radiaalid tippudesse on fakultatiivsed. Kes ei taha või jaksa neid kaasa teha saab rahulikult hinge tõmmata ning puhata. Kaljuronimist ette ei tule, küll on aga nii rajal kui ka tiputõusudel kohti, kus saab nelikveo sisse lülitada ning scrambling’t nautida.

PS! Kuna matkapäevad on pikad, siis on hea füüsiline vorm vägagi oluline. Iga päeva õhtuks peame järgmisse laagripaika välja jõudma, selleks et vett ja toitu saada ja leida koht, kus külg maha panna. Kui kellegi jaoks peaks marsruut liiga raskeks osutuma, on võimalikud shortcutid rajoonist välja.

Matka esimesed ja viimased päevad ööbime linnades asuvates kämpingutes, marsruudil hüttide juures telkides. Hüttides ööbimist ette ei broneeri ning arvestame kaasavõetud telkidega. Aga kui hüttides peaks olema vabu kohti, siis saab soovi korral ka nendes ööbida.

Vajaliku varustuse osas, mida pole palju, anname täpsemad juhtnöörid juba reganud inimestele. Arvestama peab, et kogu reisile kaasa võetud kolu on matka jooksul endaga kaasas, seda ei ole kuhugi maha jätta. nõudmised varsutusele pole kaugeltki nii suured kui tavalisel mägimatkal. Kerged ja mugavad matkasaapad ja korralik seljakott on enamvähem ainukesed "ranged" nõuded. Kerge varustus on matka läbimise eelduseks, liigume võimalikult kompaktsete seljakottidega. Samas tuleb meil kaasa tassida telke jm magamiseks vajalikku, sooje/veekindlaid riideid, sööki, päevavett ja matkakööki. Optimaalse varustuse hankimisel on abiks Klubi rendiprojekt

Toiduained pakime osalt kaasa kodust, osalt soetame hüttidest/marketitest. Söögid vaaritame ühiselt matkapliidil. Vajaliku vee võtame hüttidest ning kaasas kanname vaid 1 päeva veevaru.

Grupi minimaalne suurus koos grupijuhiga 8 ning maksimaalne 12 matkajat.

Osavõtutasu 300 EUR.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud. 

Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi.  Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu rongipiletid matka alguspunkti ja tagasi Korsika saarele, ööbimine linnades, ööbimine soovijatele hüttides vabade kohtade olemasolul, toitlustamine kogu matka vältel ning linnades oleku ajal klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil. Lisaks tuleb osalejal ise sõlmida oludele vastav tervise- ja reisitõrkekindlustus.

Registreeru

Seni registreerunud

Lisainfo

HP  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  56 682492

GR20

Monte Cinto 

Monte Ritondu

Korsika 2018 pildid