Previous Next

Jalgsimatk Vilsandil (8.-9.08.2020)

Kahepäevane jalgsimatk ühele Eesti kaunimale ning omanäolisemale saarele – Vilsandile! Jalutame laidudel, uudistame distantsilt merelindudega kaetud väikseid saari, kõnnime rannaniitudel ning kitsastel metsateedel, uurime saare eluolu ja tutvume tuulikute, majakate ning paadikuuridega.

Registreeru

See matk viib meid kohtadesse, kuhu enamiku eestlaste jalg ei ole astunud. Külastame seda saart juba viiendat korda ja selgi korral on plaanis kogu saar risti ja põiki läbi jalutada. Sestap tuleb valmis olla, et mõlemal päeval tuleb liikuda ca 20 km.

Matk algab laupäeval, 8. augustil Virtsu sadamas. Täpsem ajakava saab paika kohe kui parvlaevade suvised graafikud on selgunud. Sadamas anname oma asjad, korraldajatele üle, need viiakse Vilsandile, ise läheme praamile. Kuivastu sadamas ootab meid buss, mis transpordib meid matka alguspunkti.

Peale pooleteise tunnist bussisõitu saame alustada päeva parima osaga. Jalutame Saaremaa läänekaldalt Käkisilma vaatetornist, üle laidude ning läbi mere Väike-Vilsandi saarele. Kõige sügavamas kohas võib olla vett meetri jagu - eelmisel aastal oli vett suisa nabani! Päris tõsiselt, teekond kulgebki läbi mere, mööda inimtühje laidusid ja madalat merepõhja. Meeleolukat rada kaunistavad avarad vaated laidudele ja merele. Uurimist väärib rannikutaimestik ning loodetavasti näeme ka rohkelt merelinde ning kindlasti lambad, kes on sealsed pärisasukad. Tutvume Väike-Vilsandi saarega, seejärel liigume edasi Suur-Vilsandi saart avastama.

Saarel on ööbimine planeeritud telkides. Oma telklaagri püstitame Tolli turismitalu valdustesse. Kohapeal on olemas kõik vajalik mõnusaks telklaagriks – vesi, tualetid, pesemis- ja söögivalmistamise võimalused. Õhtul valmistame üheskoos õhtusöögi, naudime päikseloojangut Vilsandil ning saareelu lõkke ääres. Tublimad käivad ka saunmõnusid nautimas!

Pühapäeval jätkame Vilsandi avastamisega. Kindlasti käime ära ka Vilsandi 37 m kõrguse majaka juures ning külastamata ei jää ka Vesiloo poolsaar. Tagasi Saaremaale jalutame jälle läbi mere. Bussiga sõidame Kuivastu sadamasse, kust hilisel pärastlõunal liikleme praamiga tagasi mandrile.

Mida kaasa võtta?

  • Mugavad jalanõud – 2 paari – ühed, mis saavad läbi mere minnes märjaks ning tagavarajalatsid, et saarel kuivade jalgadega edasi matkata.
  • Soovi korral tagavarariided – sest üks komplekt saab saarele minnes märjaks. Sooja ilmaga võib loomulikult lasta päiksel riided ära kuivatada.
  • Seljakott joogivee, energiaampsudega matka ajaks ning vahetusjalatsite ja –riiete kandmiseks (vahetusjalatsid ja – riided pakkida veekindlalt).
  • Telk ja ööbimisvarustus telgis ööbimiseks.
  • Kompaktselt pakitud õhtuks vajalikud asjad koos magamisasjadega.
  • Ujumisriided ning õhtuks ka saunaasjad
  • Isiklik joogipudel

NB! Ühe inimese kohta saab Vilsandile saata vaid ühe ühiku kompaktselt pakitud pagasit! Vajadusel saab puuduva Klubist rentida.

Osavõtutasu

  • kuni 15.12.2019 - 60 EUR
  • alates 16.12.2019 - 70 EUR.

Osavõtutasu katab ettevõtmise korralduslikud kulud. Sellesisse mahub ööbimisvarustuse jms transporti Vilsandile ja tagasi, bussisõidud Saaremaal. Ka on meil telkimiskohad Tolli turismitalus koos pesemis- ning WC ja sauna kasutamise võimalusega ning reede õhtusööki ning laupäeva hommikusööki telklaagris.

Lisakuludena tuleb arvestada transpordikulu kodukohast Saaremaale ja tagasi sõiduks, mida saab omavahel jagada. Soetada tuleb ka laevapilet Virtsu-Kuivastu ning Kuivastu-Virtsu (kuni 10 EUR). Kui veetase peaks muutuma või on vee temperatuur liiga madal, et jala saarele minna, tuleb meil kasutada laeva, mis toob kaasa lisakulu 10 EUR.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Nipernaadi Matkaklubi MTÜ tegemistes osalemistingimused