Previous Next

Mägimatk Ecuadoris (6.-22.11.2023) + tõus Chimborazo vulkaanile (kuni 24.11.2023)

2 nädalane mägimatk Ecuadori vulkaanidele. Marsruudile jäävad tipud pole küll tehniliselt keerulised, kuid kõrgust on soliidselt ja ronimine vaheldusrikas. Peale aklimatiseerumist tõuseme kahe 5000+m vulkaanile: Cotopaxi (5897m) ja Cayambe (5790m). Uurime kohaliku kultuuri ja eluolu. Soovijad võivad üritada tõusta ka Ecuadori kõrgeima mäe Chimborazole (6263m) tippu.

Registreeru

Seame ennast sisse Ecuadori pealinna Quitosse (2800m), kus valitseb mõnusalt suvine kliima, mis meelitab turiste üle kogu maailma. Reis on suurepärane võimalus teha esmatutvus mägimatkamisega Ecuadoris ning üldse Lõuna-Ameerikas.

Aklimatiseerumist alustame matkadega 4000 ja 4500 m kõrgustele mäetippudele (kokku 6 mäge), mille rohelistele tippudele kulgevad mõnusad matkarajad. Lisaks naudime värviküllaseid päiksetõuse ja -loojanguid loodusparkides. Aklimatisatsiooni perioodil jääb aega ka kohaliku eluolu ning kultuuriga tutvuda. Matka lõpus külastame ka kuumaveeallikaid.

Peale aklimatiseerumist ootavad ees Cotopaxi (5897m) ja Cayambe (5790m) tipud. Cotopaxi on maailmas ainulaadne kustunud vulkaan, mille tipust kraatrisse vaatamine tundub justkui põrgukatlasse piilumisena.

Neile, kellel on eesmärgiks 6000m piiri alistame, saavad peale neid tippe teha kahepäevase tõusu Ecuadori kõrgeima mäe - Chimborazo (6263m) tippu. 

Oludest

Quito linnas ööbime kohalikus lihtsas majutusasutuses, mitme päevaste tiputõusude ajal aga nii mägihüttides kui ka 5 ööd telkides.

Mitme päevastel matkadel valmistame toidu ühiselt matkapliidil, linnades ja lühematel matkadel naudime kohalikes söögikohtades pakutavaid roogi.

Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning soojad sulekindad- ja joped.

Matkagruppi juhib Karu, kes on varasemalt Lõuna-Ameerikas nii mõnegi mäetipu juba roninud. Mägedes kasutame kohalike giidide abi.

Ettevalmistus

Ecuadori mägimatk eeldab head füüsilist vormi ning kõrgustaluvust, kuna tipupäevadel liigume kõrgemal kui  5000 meetrit. Küll aga on meil terve nädala jagu aega madalamaid aklimatisatsiooni tippe vallutada enne kui läheme kõrgemaid, üle 5000m mägesid piiluma.

Nipernaadi koolitustest tulevad väga kasuks Talvine harjutusmatkKarula ronimiskoolitus ning Suvine harjutusmatk.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne kõrgmägedesse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest.

Osavõtutasu 2500 EUR.

Chimborazo tiputõus lisaks 475 EUR.

Minimaalne grupisuurus 6 inimest, maksimaalne 12 inimest koos grupijuhiga.

Osavõtutasuga katame mägimatka organisatoorsed kulud, vajaliku transpordi alates lennujaamast, grupijuhi ja kohalike giidide töötasud, kohapealse transpordi, majutuse Quitos ning mägihüttides, loodusparkide maksud, toitlustamise matkapäevade hommikutel ning õhtutel.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Quito (Ecuador) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Lõunasöögid kõikidel matkapäevadel, õhtusöögid Quitos viibimise ajal
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

E- turist Reisitingimused