Previous Next

Balkani tipud, Albaania-Kosovo-Montenegro (14.-25.06.2022)

Suve alguse matk Balkanimaades, mille vältel läbime 10 matkapäevaga 192 km pikkuse matkaraja. Matkarada läbib kolme riiki: Albaaniat, Kosovot ning Montenegrot. Lisaks tõuseme 2533m kõrgusele Kolata tippu, mis on Montenegro kõrgeimaks mäeks. 

Grupp täis.

Registreeru ootelisti

Peaks of Balcans matkamarsruut läbib 3 riiki – Albaaniat, Kosovot ning Montenegrot. 10 päevane mägimatk viib meid avastama kohalike karjuste mägiradu, mille äärde jäävad kristallselge veega mägijärved, kosed ja jõed ning loomulikult lugematul hulgal mäetippe. Matkapäevade lõpus jõuame väikestesse mägiküladesse, kus meid ootavad kohalikud toidud ning öömajad. Kui 20 aastat tagasi oli sealne piirkond suletud turismiks, siis praeguseks hetkeks on 3 riiki läbiv matkarada muutunud mägimatkajate poolt kõrgelt tunnustatud rajaks.

Matk ei ole nõudlik varustuse osas. Täpsema nimekirja ja matkaplaani varustuse osas saadame juba registreerunutele. Puuduva varustuse saab rentida klubist. Matkapäevadel liigume kerge seljakotiga ning endaga kaasas kanname lisaks joogipudelile vaid sooje varuriideid. Magamisvarustust me matkal kaasa ei võta, kõik ööd veedame katuse all külades. 

Tehniliselt on matkapäevad lihtsad ega nõua spetsiifilist ettevalmistust, kuid kindlasti eeldab see head füüsilist vormi ja oskust matkaradadel ökonoomselt liikuda. Keskmiselt on ühe matkapäeva pikkuseks 8 tundi, mille jooksul läbitakse ca 1000 tõusu/laskumismeetrit ning ca 18 km pikkune matkateekond.

23. juuni tiputõusu järgne õhtul on paslik Jaanipäeva tähistada all Vusanje külas! 

Kohale lendame lennukiga ning lennujaamast matka alguspunkti ning hiljem tagasi lennujaama viib meid mugav transfeer. Kes soovib, võib Albaaniasse tulla kas varem või lahkuda hiljem, et kohaliku eluoluga veelgi rohkem tutvust teha. 

Grupi minimaalne suurus koos grupijuhiga 4 ning maksimaalne 12 matkajat.

Grupijuhi rollis on Karu.

Osavõtutasu 300 EUR

Lisakulud

  • Lennupilet Tiraanasse (Albaania) ja tagasi, 250 - 400 € (lähtudes sellest kui otse ning kui mugavalt soovite lennata)
  • Majutus (vastavalt võimalustele, mis liiki majutust on pakkuda konkreetses külas / linnas, ca 200 - 250 € kogu matkaperioodiks koos hommikusöökidega)
  • Toitlustus kogu reisi vältel (söömiseks kasutame eelkõige kohapealseid väikseid söögikohti, kus pakutakse suurepäraseid kohalikke toite).
  • Puuduva varustuse rentimine, vaata Klubi rendiprojekti.
  • Tervise- ja reisitõrke kindlustus (kohustuslikud)

Registreeru ootelisti

Seni reganud

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ettevõtmise organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad. 

Lisainfo

Karu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  52 77 540

Video