suusakool2pisiVäga soodne kahepäevane mäesuusakool päris algajatele ja ka veidi edasijõudnutele privaatsetel suusanõlvadel Otepääl. Kaasa elama/jõmisema on oodatud mõistagi ka kogenud suusknipernaadid :). Käepärast on ka Kekkose rada, üks vahvamaid murdmaaradu Eestis. Kõik mured (söömine, magamine, saun, tõstukiga suusanõlv jne) lahendatud. NB! sõltume lume olemasolust.

Registreeru

Enne, kui kaugemale suusapuhkust veetma minna, tasuks mäesuusa ABC endale niipalju selgeks teha, et suudaks puhkust suuskadel ka tõeliselt nautida. Lõuna-Eesti ebatasasused :) sobivad vaid esimesteks sammudeks, paraku  päris ettekujutust suusamäest need anda ei suuda.  Himose nõlvad pole nii suured, et algaja kohe ära hirmutaks, kuid on piisavalt suusamäed, et anda  ettekujutus  „päris“ mäesuusatamisest.  Lisaks on Himos mugavalt läheda, nii et seal jõuab natuke pikendatud nädalvahetusega ära käia, ka hinna poolest on see tõenäoliselt soodsaim variant. Kuna bussisõitu on vaid mõned tunnid, kannatab ka pere väiksemaid kaasa võtta. Kõike seda arvestades on Himos väga hea mäesuusakooli mäepraktika koht nii noortele kui vanadele, samas ka hea võimalus juba kogenud sõitjale korra mäesuusatamist meelde tuletada.

Registreeru
Seni registreerunud

Kuna 8. ja 9. nädal on Soomes üleriigilised nn suusapuhkuse nädalad, siis püüaks napilt enne seda Himosel ära käia. Ära sõidame neljapäeva varahommikul ja tagasi pühapäeva õhtul hilja. Seega on meil kaks täispäeva ja kaks poolikut päeva suusakooliks, mis peaks olema täiesti piisav, et korralik koolitus läbi teha ja ennast suuskadel hästi tundma hakata. Ega pikemalt seal olla tahakski, kuna selle ajaga jõuab Himose põhjalikult läbi sõita. Vabaks tuleb tööst/kooliste teha  18. ja 19. veebruar.

Plaanis on eri tasemel õppegrupid, nii päris algajatele, kui edasijõudnutele. Oma õppegrupp ka lastele (alates 5 eluaastast) kes vajavad natuke teistsugust õpetamise metoodikat. Võimalusel kasutame ka videotagasisidet. 

Selline nädalalõpp on hea eelsoojendus tõsisemale suusareisile, kus saab nii ennast kui oma varustust testida. Päris algajatel on võimalus veel enne reisi tasuta osa võtta mäesuusa teooria eelkoolitusest, kus teeme selgeks mida kujutab endast suusataja varustus ja riietus, ning mõned mäesuusatamise põhitõed. Nii on kindel, et inimesed on mäes sobivalt riietatud ja varustatud ning ei pea teooria peale raiskama kallist mäeaega, vaid saame mäes tegeleda praktikaga.

Programm

N 18.02 kell 7:00 koguneme Tallinna reisisadama A-terminali ette parkimisplatsile ja pakime kiiresti bussi ning ronime M/S Viking XPRS pardale. Laev väljub 8:00. Palun mitte hiljaks jääda, sest check in  lõpetatakse 20 min enne  väljumist. Helsinkisse peaksime  jõudma 10:30. Peale maabumist ronime kärmelt bussi ja kulgeme edasi Himose poole. 200 km, mis Himost ja Helsingit lahutab, läbime umbes kolme ja poole tunniga ja selle sisustame teineteist tundma õppides. Jõuame majutuspaika, pakime kiirelt lahti suusavarustuse ja läheme mäele, kus saame pool päeva suusatada. Õhtune pilet hakkab kehtima kell 16:00, kuna aga piletitega sebimine võtab aega, siis püüame kella kolmeks juba mäe all olla.

R 19.02 - L 20.02 suusapäevad mäel. Kes suusatab, kes õpib. Tegevust igale maitsele. Õppuritele on välja pakkuda õhtuti umbes tunni jagu analüüsi ja teooriat. Lastele lastegrupp.

P 21.02 Hommikul ärkame aegsasti pakime asjad ning mille saab toimetame bussi, välja jätame vaid suusamäes vajaliku. Läheme aegsasti suusapäeva alguseks mäele ja suusatame mõned tunnid. Suusatades peab arvestama, et enne ära sõitu jõuaks ööbimiskohas midagi kiiresti näksida, pesta ja riided vahetada. Kell 15:30 stardib buss Helsinki poole. Laev väljub 20:00, Tallinna jõuame 22:30, kallistame teineteist hüvastijätuks ja läheme kodudesse laiali.

Oludest

Majutume mäe läheduses kahekskohalistes mökkides, kust nõlvad on kiviga visata. See tähendab, igaüks saab minna mäkke ja tulla kunas õigeks peab. Käib ka suusabuss. Igas majas on magamistuba ja pööningutuba. Köök on varustatud kõige vajalikuga söögi tegemiseks + külmkapp + mikrolaine ahi. Iga maja rahvas lepib omavahel kokku kuis toitlustamise korraldavad. Kõige mugavam on teha ühismenüü ja toiduained kaasa varuda Eestist Püüame aegsasti boksi rahvale teineteise kontaktid anda, et menüü saaks omavahel kokku leppida. Voodipesu tuleb endal kaasa võtta. Igas mökis on ka saun ja riiete kuivatamise võimalus.

Suusaõpe/suusakool

Need, kes pole senini mäesuuska alla saanud või on omal käel/sõbra nõul mäel katsetanud/ukerdanud võiks ennast regada suusaõppe gruppi, kus saab selgeks mäesuusatamise ABC. Iseõppimise suurim oht on, et omandatud vilumused pole kõige otstarbekamad või on lausa ohtlikud ja neid on väga raske hiljem ümber õppida. Parem kohe algusest õiges suunas liikuda. Täiesti algajatele on kõigil Nipernaadi suusareisidel suusaõppes osalemine kategooriliselt soovitatav, kuna meil on otstarbekam pigem panustada rahva õpetamisele kui hiljem kulutada aega haigla vahet käimisele :).

Suusaõppega alustame juba enne reisi, st selleks koguneme 13. veebruaril Tartus suusakooli teoorialoengus. Himose reisile tulijatele on teoorialoeng tasuta. Kui leidub huvilisi, siis võime 14.veebruaril teha ka praktikapäeva mõnes Lõuna Eesti suusakeskuses. Täpsemalt kuuleb suusaõppe korraldusest teoorialoengus, kuid üldiselt näeb Himosel asi välja selliselt, et hommikupoolikul töötab õppegrupp paar tundi üheskoos, peale seda saab iga õppur individuaalsed harjutused, millele keskenduda ja nad töötavad omasoodu. Õhtupoole vaatame õppurite edusammud üle ja võimalusel filmime. Lastegrupp toimetab omasoodu.
Suuskade laenutamise ning riietuse hankimise juures Eestist saame abiks olla, vaadata tasub ka
Nipernaadi netikauplusesse, kus riietuse osas peaks ühtteist veel järel olema. NB! Ärge varustuse hankimist viimasele hetkele jätke. Kõige halvem/kallim, kui alles kohapeal selgub, mida vajate. Kindlasti saab seda ka kohapealt osta, aga te ei taha teada, mis see maksab:).

Suusakool on mõeldud neile, kes ehk juba aastaid suusamägedes käinud, kuid pole väga rahul oma sõiduga. Oskus mäest alla saada pole veel sõitmine. Suusakooli ootaks eeskätt inimesi, kes on valmis veidi vaeva nägema ja mõned ebaotstarbekad harjumused välja vahetama. Suusakooli huvilised sõidavad hommikul algatuseks ennast natuke soojaks ja siis, kui suusaõppe grupp on iseseisva tööga ametis, koguneme kokku ja vaatame üle, kes millega hiilgab ja jagame soovitusi, mida muuta/treenida.

Suusaõppe/kooli vajadus/soov tuleks kindlasti ära märkida reisile regamise juures.

Kellel suusatamine täiesti käpas või kes on oma sõiduoskusega rahul, võivad mägedes vabalt omapead toimetada. Himosele on viimastel aastatel hulk nõlvu juurde tehtud ja seal saab täitsa sõidutunde kätte.

Osavõtutasu


Täiskasvanule 4500 krooni, lapsele 6-17 aastat 4000 krooni. 

Osavõtutasu sisaldab:

 • Laevapilet Tallinn-Helsinki-Tallinn,
 • Koht kõigi mugavustega bussis,
 • Ööbimiskoht mökis (NB! voodipesu ise kaasa),
 • Reisisaatja, kes muresid lahendab,
 • Suusaõpe, suusakool

Lisakulud

 • Mäepiletid letist (nt 2-päeva+1-õhtu pilet täiskasvanule  85 EUR, laps 7-11 53 EUR, alla 7 aasta tasuta).
 • Toit (kas päris omapead või klapite toa/boksi kaaslastega)
 • Kindlustus (Nipernaadi kaudu vormistamisel u 60 EEK)
 • Näks ja soojad joogid päeval mäes (pigem soovitaks hommikul kaasa võtta, hinnad mäes on kuritegelikud)
 • Varustuse rentimine (Klubi saab selle juures aidata, info saadame reisile tulijatele)

Registreerumine

Esimeseks sammuks on registreerumisankeedi täitmine ja selle ära saatmine. Ka kõik lapsed tuleks eraldi ära registreerida, et meil kõik vajalikud andmed laevapiletite ja kindlustuste vormistamiseks oleks ühes kohas. Kui oled regamise ära saatnud, siis saad mõne päeva jooksul meie käest vastuse, kuhu ja kuidas kanda ettemaks ja ülejäänud osavõtutasu. Kui oled vähemalt ettemaksu osa ära maksnud, siis  loeme Su lõplikult registreerunuks ja paneme ka nime kodukale üles. Kui sa ei soovi mingil põhjusel oma nime avalikustada, anna sellest märku ja paneme Su üles Mr X-ina. Kui maksmisega on probleeme, siis anna märku, püüame lahenduse leida.

Registreeru
Seni registreerunud

Lisainfo

Hedi  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  53 412 645
HP
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 682 492

Himose kodulehekülg

NB! Kui teil on küsimusi konkreetse reisi kohta, siis palun saatke need konkreetse projekti juhtidele. Ülejäänud Nipernaadi projektijuhid/vedurid ei pruugi infot vallata, ka pole neil volitusi konkreetse projekti osas otsuseid vastu võtta.

 

Previous Next

Kiire suusapuhkus, põhjanaabrite juures. 2 ja pool päeva on piisav selleks, et sealsed nõlvad viimseni läbi sõita. Himos on hea koht oma sõiduoskuse lihvimiseks ja mõne tõsisema suusareisi jaoks ettevalmistumiseks. Hea võimalus ka neile, kelle tööd/tegemised ei võimalda pikemat suusapuhkust ette võtta. Kui aga mäesuusatamine ei ahvatle, võib murdmaaradu nühkida. 

Grupp täis!

Registreeru

Siit leiad suusareiside ja -koolituste plaani.

2017

 • Suusapäevad Kiviõlis 
 • Mäesuusa- ja lumelauareis Chamonix'sse (20.-26.03)
 • Suusareis: Rootsi, Are (23.12-1.01)