ETA LITE

etalite pisiNn egoistipliit, millest peaks üksi matkates täiesti piisama. Kahe inimese jaoks tuleks lisaks 0,5L kruusile juurde hankida 1 L süsteemiga sobiv pott. Grupis matkates on see lisavõimalus õhtul telgis üks lisajook vaaritada või öösel enne tõusule minekut hommikurüübe valmistada juhul, kui olud väljas ei võimalda/soodusta grupitoitlustust. Samuti on suurepärane variant olla nt Nepaalis trekkides või kus iganes ilmas ringi rännates kuuma joogi osas sõltumatu teemajadest.

Pliit kinnitub pooleliitrise ETA poti külge uudse ja lollikindla lukustussüsteemiga. Poti ümber on kuumuskindel kate, mis tagab energia efektiivse kasutuse. Pole probleemi kuuma joogiga potti ka palja käega tõsta. Poti sisse saab pakkida ka 100 gr gaasiballooni. Süsteemi saab kas nööri abil telgi esikusse üles riputada või toetada balloonijalgade peale (jalad on komplektis kaasas). Kolme väikse lisapoldi abil saab pliidi kohandada ka pannialuseks. Ballooni pole komplektis kaasas.

Neil, kellel on ETA LITE pliidisüsteem juba olemas, on võimalik lisaks soetada 1L samasuguse kinnitusüsteemiga pott (ETA LITE XL pott). Sellise komplektiga toidab kenasti ära ka kahese telkkonna.

 

 

 • Kaal - 360g
 • Võimsus - 1500W
 • Süüde - Piezosüüde

Hind -129 EUR soodushind kuni 4.07.2018 -95 EUR

Telli siit

 

ETA LITE XL POTT

etapott1 pisi

Lite pliidisüsteemiga ühendatav 1 L lisapott. Kellel Lite pliidisüsteem koos 500g kruusiga juba olemas, saab oma süsteemi mahtu suurendada. 1L potist peaks juba piisama kaheinimeselise telkkonna jaoks.

Pott on valmistatud anodeeritud alumiiniumist uudse tehnoloogiaga keraamilise kattega. Põhja all on liides, millega saab poti ühendada ETA LITE pliidi külge ning efektiivne soojusjaotur, mis aitab energiat säästa. Silkoonkattega kokku käänatavad mitte kuumaks minevad käepidemed. Kaas valmistatud BPA (Bisfenool A)- vabast läbipaistvast plastikust, mida saab kasutada ka kurnamiseks.

NB! Mitte ajada segi ETA 1L potiga, millel pole ETA LITE süsteemiga ühinevat liidest. Väljast vaadatuna näevad samasugused välja.

 • Kaal - 292g

Hind -39 EUR

Telli siit

 

ETA 1L POTT

etapott1 pisi

1 L ETA soojusjuhtimissüsteemiga pott. Varupott Eta Spider süteemile, mõistagi kasutatav ka teistel pliitidel. Tagab säästliku energia kasutamise, loe hoiab kokku kütet. 1L potist peaks piisama kaheinimeselise telkkonna jaoks.

Pott on valmistatud anodeeritud alumiiniumist uudse tehnoloogiaga keraamilise kattega. Silkoonkattega kokku käänatavad mitte kuumaks minevad käepidemed. Kaas valmistatud BPA (Bisfenool A)- vabast läbipaistvast plastikust, mida saab kasutada ka kurnamiseks.

NB! Mitte ajada segi ETA LITE 1L potiga, millel on  ETA LITE liides. Väljast vaadatuna näevad potid samasugused välja.

 

 • Kaal - 292g

Hind -40 EUR

Telli siit

 

PLIIDISÜSTEEM ETA SPIDER 

etaspider pisiPliidisüsteem Spider on hea valik oludesse, kus tuleb nt telgi esikus tormivarjus süüa vaaritada. Aluseks saab kasutada nt istumisalust, on ka variant süsteem spetsiaalsete trosside abil lakke riputada (trossid tuleb eraldi soetada).  Muidugi saab seda ka igal pool väljas kasutada.
Süsteemist piisab kuni 2 inimese toitlustamiseks, liitri vett saab kuumaks loetud minutitega. Kuumuse juhtimise ja tuulekaitsete süsteem tagab väga hea kütuse kasutamise efektiivsuse. Poti sisse saab pakkida 100 gr gaasiballooni. 1L ETA pott ja tuulekaitse kuuluvad komplekti. Süsteemi saab ümber seadistada ka vedelkütusele, milleks tuleb soetada vedelkütuse komplekt Ekspess Spider MF Kit. Komplektis on spetsiaalne ümbriskott, mille sees püsib toit soe pikemat aega. Süsteemi peal saab kasutada ka väikest panni nagu nt Primus Litech Pan. Balloon pole komplektis kaasas. Kõik, kaasa arvatud 100 gr ballooni saab kompaktselt teineteise sisse kokku pakkida. Praktiline kogemus näitab, et süsteemiga saab ka suure kuni 10L poti vett kenasti kuumaks ajada, seega sobib see ka suurema matkagrupi põhipliidiks.

 

 • Kaal - 600g (ilma lisadeta)
 • Võimsus - 2000w
 • Süüde - Piezosüüde

Hind -134 EUR , soodushind kuni 4.07.2018 -115 EUR

Telli siit

 

ETA SPIDER MULTIFUEL KIT

multifuel kit

 

Vedelkütuse süsteem, millega saab oma ETA Spider süsteemi kohandada ka vedelkütust tarbima. Väga vajalik neis rajoonides, kus gaasi hankimine on probleemne või puudub info, kas ja mida seal saada on. Gaasiballooni ju lennukiga kaasa võtta ei saa. Komplektis 0.35 L kütusepudel, multitööriist, düüsid ja kaitsekott.

 

 

Hind -69 EUR

Telli siit

 

PLIIDISÜSTEEM ETA POWER

etapower
 
Eta Spideri suurem vend. Sobib 1-4 inimeselise matkakrupi toitlustamiseks. ETA tehnoloogia võimaldab kuni 50% efektiivsemat gaasikasutust. Niiskuse ja tuulekindel. Poti suurus on 1.8l, millel on BPA-vabad, kummiga kaetud käepidemed. Nõud on teflonkattega. 
Süsteemi saab ümber seadistada ka vedelkütusele, milleks tuleb soetada vedelkütuse komplekt ETA Power MF Kit. Komplektis on  spetsiaalne ümbriskott, mille sees püsib toit soe pikemat aega. Süsteemi peal saab kasutada ka väikest panni nagu nt Primus Litech Pan. Balloon pole komplektis kaasas.
Kõik, kaasa arvatud 230 gr ballooni saab kompaktselt teineteise sisse kokku pakkida. Praktiline kogemus näitab, et süsteemiga saab ka suure kuni 10L poti vett kenasti kuumaks ajada, seega sobib see ka suurema matkagrupi põhipliidiks.

 

 • Kaal - 804g (ilma lisadeta)
 • Võimsus - 2000w
 • Süüde - Piezo

Hind - 99 EUR

 
ETA POWER MULTIFUEL KIT
multifuel kit
 
 
 
Vedelkütuse süsteem, millega saab oma ETA Power pliidisüsteemi kohandada ka vedelkütust tarbima. Väga vajalik neis rajoonides, kus gaasi hankimine on probleemne või puudub info, kas ja mida seal üldse saada on. Gaasiballooni ju lennukiga kaasa võtta ei saa. Komplektis 0.35 L kütusepudel, multitööriist, düüsid ja kaitsekott.

 

 

Hind -65 EUR

Telli siit

 

OMNIFUEL 

omnifuel pisiKõigesööja matkapliidi klassika, mis võitnud hunnikutes igasuguseid auhindu. Väga tugeva ehitusega ning võimas pliit, milles põleb nii gaas, autobensiin, petrooleum, diisel kui isegi aviobensiin. Vedelkütus on ainus võimalus suurematel kõrgustel, kus gaasipliidid enam ei tööta. Ka annab see võimaluse olla muretu kütuse osas tundmatutes rajoonides, kuhu lennates gaasiballoone kaasa ei saa võtta, ning kust kütuse hankimine võib olla problemaatiline. Midagi sellest suurest valikust ikka leiab. Kui lisaks soetada Primuse duo üleminek, siis on kütuseta jäämise võimalus üpris olematu.

Pliidil on lisaregulaator, millega saab ka kinnastega leegi võimsust reguleerida. Komplekti kuulub vedelkütuse pump, universaalne tööriist ning vahetusdüüsid erinevate kütuseliikide jaoks. Energia kulutuse optimeerimiseks tasub kasutada alumiinimumplekist soojusepeegeldit/tuuleekraani. Klaasriidega katmist tootja muidugi ohutuse eesmärgil ametlikult ei soovita, aga see praktika on reaalelus laialt kasutuses vähemalt nõukogude aegse kogemusega matkajate hulgas.

Oleme pliidi peal kuni 10 L potti kasutanud ja hakkama saanud, seega on see väga hea valik suurema grupi toitlustamisel.

 

 

 • Kaal - 464g pumbaga, 362g pumbata
 • Võimsus - 3000 W/10500 BTU/h
 • Süüde - manuaalne

Hind -199 EUR

Telli siit

 

EASYFUEL

easyfuelEriti lihtne ja lollikindel tugeva ehitusega gaasipliit. Saadaval kahes variandis, millest DUO versioon sobib lisaks keermega balloonidele ka nn klik süsteemiga balloonile. Emba kumba süsteemi balloone matkarajoonis ikka leiab, aga kui mitte, siis tuleb mõne vedelkütuse süsteemile orienteeruda. Pliit sobib kasutamiseks igal pool matkarajoonides kuni maksimum 4000m kõrguseni. Kõrgemal kipub gaas jukerdama. Piezo süütaja. Kogemuse järgi suudab kuni 10L poti vett keema ajada. Hea kasutada suurema grupi toitlustamiseks nii jalgsimatkadel kui kergematel mägimatkadel, mis väga kõrgele ei tiku. NB! ettevaatust katmisel, on oht süütaja plastikust kest ära sulatada. 

 

 

 • Kaal - 346g
 • Võimsus - 3000W
 • Süüde - Piezo

Hind -99 EUR soodushind kuni 4.07.2018 -90 EUR

Telli siit

 

TERMOS REISIKRUUS

termostass035 pisitermostass04 pisiVäike roostevabast terasest reisikruus, millel on hermeetiline joomisnupuga kaas. Kahekordne vaakumsein toimib termosena, mis hoiab joogi vastavalt soovile kas sooja või külmana. Saadaval kahes suuruses, 0,3L ja 0,4 L. On väga abiks, kui soovid kõrgmägedes teed soojana hoida või ka päevaks kaasa võtta. Erinevalt väiksest termosest on ülaosa piisavalt lai, et kasutada tassina ja sinna on mugav vedelikku valada.

 

 

 • Kaal - 235g 0,3L, 360g 0,4L
 • Värvid - must, valge, punane

Hind 0,3L -22EUR, 0,4L -24EUR

Telli siit

 

TOIDUTERMOS

toidutermos400toidutermos550

 

Suure avavusega termos nii vedeliku kui toidu sooja või külmana hoidmiseks. Saadaval 2 suurust, 0,4L ja 0,55L. Hea kasutada toidunõuna kõrgmäestiku külmas, kus toit tavalises kausis kipub liiga kiirelt jahtuma. Loob võimaluse oma toitu nautida ka veidi hiljem peale valmimist, nt soojas telgis või ka sooja toidu kaasa võtmiseks päevaks (nt kui hommikuputru üle jääb).

 

 

 • Kaal - 262g (0,4L), 315g (0,5L)
 • Värv - must

Hind 0,4L -27 EUR, 0,55L -29 EUR

Telli siit

 

VÄRVILISED TOIDUTERMOSED

varviline toidutermos

 

Erksavärvilised terasest toidtermosed. Hea looduses üles leida ja võimalus kaasmatkajatest erineda :). 350gr suurus peaks rahuldama enamuse naisterahvaste ja laste vajadused, suurematele meestele võib natuke väikseks jääda. 

 

 

 

 

 • Kaal - 265 g
 • Maht - 350 ml

Hind -14 EUR

Telli siit

 

TULERAUD

tuleraud

 

Tuleraud on kindel valik oludes, kus tavaline piezo/gaasisüütaja enam hästi ei funka (umbes alates 4000m) ja tikke pole mugav kasutada, nt paksude kinnastega kõrgel mäes või külmas talves. Tuleraud töötab nii lumes kui vihmas ja tema töökindlus ei kao ka kõrgmäes. Sädemete temperatuur 3000C, kestab tuhandeid süütamisi. Valikus kaks erinevat suurust. Mida suurem, seda mugavam paksude kinnastega kasutada, samas võtab aga rohkem ruumi.

 

 

 • Suurused - M ja L

Hind M -12 EUR, L -13 EUR

Telli siit

Hübriidkirka Stubai Pro Star

Stubai pro star pisiTootja Austria firma Stubai. Nn hübriidkirka, mis sobib nii liustikul liikumiseks kui ka lihtsamaks ronimiseks. Kirka vars on kergelt kaarja kujuga, mis on abiks, kui on vaja järsemal lõigul ronides kirka hammas jäässe toetada. Tera kuju ja suund tagab kirka parema jäässe haakumise ning säästab ronimisel sõrmenukkisid.

Tera on valmistatud karastatud terasest, T (technical) markeeringuga. Kestab ka tõsisemat jää raiumist nt ööbimiskoha ettevalmistamisel. Komplektis on vastupidav käerihm. Hea valik, kui plaanis on tõsisem mägimatkamarsruut või mõni lihtsama tehnilise tasemega tipuvallutus.

Optimaalse pikkuse valiku rusikareegel võiks olla, et sirgelt seistes ja alla rippuvas käes terast kirkat hoides, peaks kirka alumine teravik ulatuma umbes pahkluuni. Mõistagi on inimeste käed ja kehad veidi erinevate proportsioonidega ja ka inimeste käimisharjumused erinevad, aga üleltoodud põhimõttest lähtudes väga mööda ei tohiks panna.  

 • Pikkused   59cm (160-170 cm pikkusega inimesele), 66cm (170-180 pikkusega inimesele,) 73cm (180+ pikkusega inimesele)
 • Kaal  615-715g
 • Hind  99 EUR

Telli siit

Kirkatera kaitse

terakate

 

Universaalne elastsest plastikust terakaitse, mis aitab vältida vigastusi, mida terav kirka võib tekitada enda või teiste varustusele. Sobib enamuse kirkade teradele. Pikkus kummiga reguleeritav. Tootja Black Dimond.

 

 

 

 • Hind 10 EUR

Telli siit

Kassid GT Nuptse Evo Classic

 

kassid

Klassikalised nn rihmkinnitusega käimiskassid, mida saab kasutada iga matkasaapa või kasvõi tossuga :). 12 hammast tagab hea haakumise ka rasketes jääoludes. Kuigi kassid on eeskätt mõeldud jäisel marsruudil liikumiseks, saab nenedega ka lihtsamat jääseina ronida. Antobot vahetald hoiab ära lumepakkide tekkimise talla alla. Reguleeritavad suures vahemikus (jalanumber 36 - 47). Vastab EN893:2010 nõuetele, UIAA poolt sertifitseeritud. Tootjaks Itaalia firma Climbing Technology

 

 

 • Materjal - karastatud teras
 • Kaal   945g
 • Hind   85 EUR

Telli siit

Kassikott

kassikott

Lihtne kassikott, mis säästab muud varustust kassi tervate hammaste  ja pori eest, kui võtad kassid peale mudasel jääl kasutamist jalast ära ning pakid seljakotti.

 

 

 

 

 • Hind 11 EUR

Telli siitStraton X3

 
Primalofti sisuga soe magamiskott mägimatkaks. Täispikkuses lukud, hetkel valikus vaid parempoolse lukuga kotid. Kotte saab teiste Hannahi kottidega üheks suureks kokku ühendada. Magamiskotil on kapuuts ja termokrae, mida külmemates oludes kasutada. Sobib 195 cm pikkusele inimesele. Temperatuur mõõdetud vastavuses EN 13537 standardile
 
 • Kaal: 1450 g
 • Temperatuurid: 10/1/-5/-22C (EN 13537)
 • Värvid: tumehall kollasega
 • Hind: 110 EUR  NB! kuni 14.04. 2014 tellijatele erihind 90 EUR 
 
 
 
Sherpa X3
Kerge süteetilise Primaloft Infinity täidisega kookonmagamiskott. Täispikkuses lukud, valida saab kas vasku või parempoolse lukuga koti vahel, mida omavahel saab üheks suuremaks ühendada.
Magamiskotil on kapuuts ja termokrae, mida jahedamates oludes kasutada. Kahes erinevas pikkuses (umbes pikkustele kuni 185cm ja kuni 195cm inimesele). Soojusisolatsiooni näitajad mõõdetud vastavuses Euroopa mõõtmisstandardile EN 13537. Väga hea valik mägimatkale.
    
 • Kaal: 1200g väiksem, 1250g suurem variant
 • Temperatuurid: 13/ 3/ -2C/ -18 (EN 13537)
 • Värv: sulehall, oranž
 • Hind: 100 EUR 

 

 
 
Bivak W X3
Kerge Izotherm Dura täidisega spetsiaalselt naistele disinitud kookonmagamiskott. Jalgade juures lisasoojustus. Täispikkuses lukud, valida saab kas vasku või parempoolse lukuga koti vahel, mida omavahel saab üheks suuremaks ühendada.
Magamiskotil on kapuuts ja termokrae, mida jahedamates oludes kasutada. Sobib kuni 175 cm pikkusele inimesele. Unversaalne valik matkaks nii mägedes kui tavalisel jalgsimatkal. Temperatuur mõõdetud vastavuses EN 13537 standardile. 
    
 • Kaal: 1700g
 • Temperatuurid: 13/ 3/ -2C/ -18 (EN 13537)
 • Värv: hall roosade detailidega
 • Hind: 100 EUR 
 

 

Kuna matkavarustuse kättesaadavusega Eesti poodides on nagu ta on, siis korraldame aeg-ajalt klubi rahvale tellimiskampaaniaid. Kui leiame hea hinna ja kvaliteedi suhtega varustust, mis läbivad ka meie matkapraktikute karmi testimise, siis võtame tootja või tarnijaga kontakti, lepime kokku tarne tingimused, kogume kokku huviliste tellimused ning teeme ühishanke. Koostöös mõne usaldusväärsema Eesti tootjaga oleme ka ise varustust disaininud ja testinud nn R&D by Nipernaadi projekti raames.

Hetkel saab tellida:

NB! Tegemist on ettetellimise kampaaniatega. See tähendab, otsustama peab ette antud aja jooksul, vormistama tellimuse ning maksma kauba eest ka raha ära. Mingit kaubavaru klubi ei soeta.

Kui keegi leiab asjalikku matkatarbe, mis võiks olla kättesaadav ka teistele matkafännidel, siis võiks saata põhjendatud ettepaneku See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kui asjal on jumet, püüame need oma hankeplaanidesse sobitada.

Vältimaks lume, vee või mistahes prügi sattumist saapasse, kasutatakse matkal torpasid, mida vanem generatsioon vene keele mõjul bahillideks kutsub või mida ka lihtsalt säärekaitsetena tuntakse. Koostöös MATRIXiga oleme välja töötatud 2 hingavast materjalist torpamudelit (R&D by Nipernaadi), mida saab Klubi kaudu endale soetada.

Valikus on 2 eri mudelit, mille erinevus on tallaaluses kinnituses. 

Tõsistele matkajatele, kes plaanivad minna tehnilisele tõusule, kus aegajalt tuleb torpadega käia ka mööda kaljusid, on mõeldud terastrossiga torpad. terastrossiga torpad
paelaga torpad Niisama lumises metsas/linnas konnata või talvematkale aitab ka tallaaluse paelaga torpadest, kuna seal pole ohtu seda terava kivi vastu puruks lõigata.

 

Muus osas on torpad identsed, st: 
 • Torpade alumine osa on tehtud vastupidavast Cordura materjalist
 • Ülemine osa eri värvi hingavast veekindlast 3L materjalist
 • Esiosas on tõmblukk, mida dubleerib tekstiillukk (takjas)
 • All ja üleval on trukid, mis väldivad luku omavolilist lahti minemist
 • Selleks, et saaks ka paksu kindaga lukku lahti tõmmata, on ülemine ja alumine osa varustatud keelekesega
 • Alumises servas on kumm, mis tagab torpa tiheda liibumise vastu saabast
 • Ülaosas tagab torpa püsimise õiges kohas regulaatoriga varustatud kummipael
 • Keskosas asub kumm, mis aitab vältida torpa lotendamist (oluline selleks, et nt kassiga oma torpa otsa ei komistaks)
 • Esiotsas asub konks, mis haagitakse saapa paelade taha
 • Tallaalune kinnitus reguleeritav pandlaga

Valikus on 2 suurust - S on paras enamusele naistele ja väiksematele meestele kuni 170 cm, M aga meestele kuni 190 cm. Põhimõtteliselt saab tellida ka suurema torpa, kuid senine kogemus näitab, et reaalset vajadust selle järgi eriti pole.
Värvused: neoon punane, neoon oranz, tumesinine, helesinine, lillakas punane.
 
Torpadele on garantii. Kui midagi järgi andma peaks, saab see kiirelt korda tehtud. Ka siis, kui oled ise olnud veidi lohakas ja torpa nt kassiga puruks tõmmanud, saame selle mõõduka tasu eest kenasti ära lappida nii, et asja funktsionaalsus ei kannata. Klubis on siiani kasutusel MATRIXi torpad, millel vanust juba üle kuue aasta, seega on tegemist kaunis kestva varustuse osaga.
 
Peale talvel lumes sumpamise, on need oluline varustuse osa ka suvistel tõusudel üle lumepiiri või ka soodes ja jõgedes kahlamisel. Korraliku saapaga pole mingi probleem nende torpadega ka suvalt jões/soos kahlata, ning vihm ei valgu mööda riideid saapasse.
 
Tellimiseks tuleb saata soov tellimisvormi kaudu. Kirja teel täpsustame, mida täpselt vajad ning kunas need valmis võiks saada. Maili teel saadame ka arve ja kui see õiendatud, siis läheb asi tootmisse. Kohale saadame asja Itella või Omniva postiautomaadiga, mis teeb mõned EURid lisakulu. Saab ka ise järgi tulla Tartusse Oa tn 54.


Terastrossiga torpa hind -60 EUR

Paelaga torpa hind -55 EUR

 

Õige rõivanumbri leidmisel on abiks allpool toodud juhised.

meestesuurused

Mõõtmisjuhised:

1 - Pikkus
2 - Rinnaümbermõõt - horisontaalselt mõõdetud ümbermõõt rinna kõige kõrgemast kohast.
3 - Vööümbermõõt - horisontaalselt mõõdetud ümbermõõt vöökohast.
4 - Puusaümbermõõt - horisontaalselt mõõdetud ümbermõõt puusa kõige laiemast kohast.

Suurustabelites olevad mõõdud on kehamõõdud sentimeetrites:

suurustetabel

Kazbek (R&D by Nipernaadi)

Kott on välja arendatud koostöös firmaga MatrixPro. Koti kergemaks muutmiseks on eemaldatud kõik mitte hädavajalikud nn mugavuslisad. Kasutusel on kitsamad pingutuspaelad ja pandlad, kasutatakse kergemaid kangaid, kotil puudub vahepõhi ning küljetaskud. Alles on jäetud see, mida kogenud matkaja tegelikult vajab ning kasutab. Seetõttu on seljakoti kaal umbes 30% kergem kui klassikalisel Omega mudelil.

kazbek80

kazbek110 poolprofiil

kazbek110 eest

 

Maht (sõltuvalt mudelist): 110+10, 85+10

Kaal 110L kotil umbes 2,2 kg, väiksematel mudelitel veidi vähem.

Standardvärvid punane/must, punane/hall, tumesinine/hall

Hind:

 • 110L - 275 EUR
 • 80L - 245 EUR

Funktsionaalsed detailid:

 • Kotisuul nööriga kinni tõmmatav veekindel kõrgendussukk, et suurendada vajadusel koti mahtu (kuni10L).
 • Koti suul kompressioonirihm stabiilsuse parendamiseks ning lisavarustuse kinnitamiseks.
 • Kotil on nn ujuv müts, mida saab vastavalt vajadusele tõsta kõrgemale, mistõttu müts jääb korrektselt kõige peale ka siis, kui kõrgendussukk on asju täis.
 • Koti mütsi välisküljel tõmblukuga tasku varustuse tarvis. Tasku seljale saab lasta trükkida oma nime või logo või muu meeldiva pildi, mütsi sees võrktasku.
 • Koti sees salatasku dokumentide ja raha nö vargakindlalt hoidmiseks.
 • Koti toru välisküljel aasadest ja kumminöörist koosnev kinnitussüsteem varustuse kinnitamiseks.
 • Võrktaskud koti külje alaosas, kuhu on mugav panna kas joogipudel, või muud pisiasjad, mis peavad olema käepärast.
 • Mahuregulaatorid, mille abil saab koti kokku tõmmata. Neid saab kasutada ka varustuse, nt suusad, käimiskepid kinnitamiseks koti külge. 110L ja 85L kotil V kujulised.
 • Tugeva tõmblukuga kaarjalt avatav ala osa, pääsemaks otse ligi koti alaossa paigutatud asjadele.
 • Rebenemis- ja kulumiskindel tugevast nailonist või veekindlast polüestrist põhi.
 • Kinnitusaasad käimiskirka või muu lisavarustuse kinnitamiseks.
 • Anatoomiline kahe duralumiiniumist vardaga reguleeritav H kujuline kande- ja toesüsteem, võimaldab õlarihmu kiirelt ja mugavalt suures ulatuses reguleerida.
 • Polsterdatud ja anatoomiline, ventileeriv mitmekihiline seljapadi ja seljapolster.
 • Quad Buckle tüüpi, kahel tasandil reguleeritav ning maksimaalset ühtlast toestust pakkuv ära võetav puusavöö, mille külge saab hõlpsalt kinnitada abikotikesi nagu nt karp fotokale vmt. Kott komplekteeritakse puusavööga, mis vastab koti tellija mõõtudele.
 • Anatoomilise kujuga kanderihmad, mille kõrgust saab sõltuvalt kandjast sujuvalt reguleerida.
 • Kanderihmade rinnaregulaator.
 • Raskuskeskme regulaatorid stabiilsuse garanteerimiseks.

Koti tellimisel tuleks teada anda oma pikkus ning puusaümbermõõt, mille järgi komplekteeritakse koti kandesüsteem vajaliku suurusega puusavöö ja õlarihmadega. 

Telli siit

OmegaPro

Klassikaks saanud matkakott, millel enam kui kümme aastat arengulugu selja taga. Sobib hästi nii tõsiseks matkaks mägedes, kui ka seljakotituristile kus iganes ringi kondamiseks. Kotil on mitmeid mugavuslisasid nagu taskud, vaheseinad jne. Lihtne kasutada ka vähem kogenud matkajal. Valikus on ka lühendatud seljavahega 75 L mudel väikse seljaga inimestele (naised, lapsed).

omegapro75omegapro80

omegapro110

 

 

 

 

 

 

 

Maht (sõltuvalt mudelist): 110+15, 85+15 või 75+10 L

Kaal 110L kotil umbes 3,2 kg, väiksematel mudelitel veidi vähem.

Standartvärvid punane/must, punane/hall, tumesinine/hall

Hind:

 • 110L - 295 EUR
 • 80L - 265 EUR
 • 75L - 245 EUR

Funktsionaalsed detailid:

 • Kotisuul nööriga kinnitõmmatav veekindel kõrgendus, et suurendada vajadusel koti mahtu (kuni15L).
 • Koti suul kompressioonirihm stabiilsuse parendamiseks ning lisavarustuse kinnitamiseks.
 • Kotil on nn ujuv müts, mida saab vastavalt vajadusele tõsta kõrgemale, mistõttu müts jääb korrektselt kõige peale ka siis, kui kõrgendussukk on asju täis.
 • Koti mütsi välisküljel tõmblukuga tasku varustuse tarvis, mütsi siseküljel tõmblukuga avatav sisetasku.
 • Koti sees salatasku dokumentide ja raha nö vargakindlalt hoidmiseks.
 • Koti toru välisküljel aasadest ja kumminöörist koosnev kinnitussüsteem varustuse kinnitamiseks.
 • Võrktaskud koti külje alaosas, kuhu on mugav panna kas joogipudel, või muud pisiasjad, mis peavad olema käepärast.
 • Mahuregulaatorid külgedel, mille abil saab koti kokku tõmmata. Neid saab kasutada ka varustuse, nt suusad, käimiskepid kinnitamiseks koti külge. 110L ja 85L kotil V kujulised, 75 L kotil tavaline üheribaline mahuregulaator.
 • 10 mm laiuse tugeva tõmblukuga kaarjalt avatav alaosa, pääsemaks otse ligi koti alaossa paigutatud asjadele.
 • Kotti kaheks osaks jagav vahepõhi, mida on vajadusel lihtne avada.
 • Rebenemis- ja kulumiskindel tugevast nailonist või veekindlast polüestrist põhi.
 • Kinnitusaasad käimiskirka või muu lisavarustuse kinnitamiseks.
 • Anatoomiline kahe duralumiiniumist vardaga reguleeritav H kujuline kande- ja toesüsteem, mis võimaldab õlarihmu kiirelt ja mugavalt suures ulatuses reguleerida. Kott komplekteeritakse puusavööga, mis vastab koti tellija mõõtudele. 
 • Polsterdatud ja anatoomiline, ventileeriv mitmekihiline seljapadi ja seljapolster.
 • Quad Buckle tüüpi, kahel tasandil reguleeritav ning maksimaalset ühtlast toestust pakkuv äravõetav puusavöö, mille külge saab hõlpsalt kinnitada abikotikesi fotoka või mille iganes tarvis. Saadaval 5 erineva pikkusega.
 • Anatoomilise kujuga kanderihmad, mille kõrgust saab sõltuvalt kandjast sujuvalt reguleerida, saadaval 3 erineva pikkusega.
 • Kanderihmade rinnaregulaator.
 • Raskuskeskme regulaatorid stabiilsuse garanteerimiseks.

Koti tellimisel tuleks teada anda oma pikkus ning puusaümbermõõt, mille järgi komplekteeritakse koti kandesüsteem vajaliku suurusega puusavöö ja õlarihmadega.

Telli siit

Tatonka seljakoti kate

Tagant suletav universaalne seljakoti kate. Matkarajoonis kaitseb seljakotti vihma ja mustuse eest. Saab kasutada nii koti seljas kandmise ajal kui ka laagris seljakott kaitsmiseks öösel. Rajooni sõitmisel saab kasutada transpordikoti funktsioonis. Lennukitranspordil kipub küll kannatada saama, aga natukese teibiga saab funktsionaalsuse taastada. Oludes, kus kogu kola tuleb marsruudile kaasa võtta, hoiab hulka kaalu kokku, kui transpordikoti asemel kate seljakotile ümber tõmmata. Kaks suurust L kuni 80L ja XL kuni110L seljakottidele.

seljakoti kate Lseljakoti kate XL

 

 

 

 

 

 

 

Värvid L - khaki, XL - must

Hind -35 EUR

Telli siit

saapad mustadTäisnahksed matkasaapaid (R&D by Nipernaadi). Saapad sobivad nii kergemaks matkaks, kui ka tõusuks kuni 5000m kõrgustele tippudele. Samas on need head igapäevasteks jalavarjudeks meie tüüpilises "kehvas suusailmas". Saapa suhteliselt laiem liist sobib hästi eestlaste jalakujuga. Saapaid saab eelnevalt proovida Tartus. 6 värvikombinatsiooni kuid kuna partii hakkab lõppema, ei pruugi kõikide numbrite juures kõiki värvikombinatsioone enam saadaval olla.

Kindlaim tee on saapa suurus ja liistu sobivus enne ostu järgi proovida. Vajadusel saab tootmisse võtta ka eritellimuse laiema või kitsama liistuga saabastele, teha standardsuurusest suurema või väiksema saapa või isegi kombineerida saapapaari, kus eri jalgadel on erinev number. Standardvalikus on suurused 36-48.

Proovida saab saapaid Tartus Oa tn.-54. Aeg tuleb kindlasti eelnevalt kokku leppida See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Lisaküsimused saatke Kristelile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Palun pidage täpselt kinni ka proovimiseks kokku lepitud kellaajast!

Värvivalik

Hind 130

EUR

Kui julgete otse ära tellida, siis saate arve ja peale arve maksmist saadame paki teele. Kui aga soovite enne proovida, siis lepime kokku kunas proovima tulete ning kui mudel/liist sobib ja number selge, siis vormistame tellimuse ja arve. Peale arve maksmist laekuvad saapad teie poolt valitud Smartposti või Omniva terminali või tulete neile Tartusse ise järgi. Kampaania kehtib kuni saapaid jätkub.

Telli siit

Mudeli tutvustus

Täisnahkne matkasaabas on mõeldud eeskätt kergemaks või ka tõsisemaks mägimatkaks, mille rajad kulgevad maksimaalselt 5 tuhande meetri kõrguseni. Pealis on õmmeldud täies ulatuses ka Goretexi poolt sobivaks tunnistatud nubuknahast (st et tagatud on naha korralik vetthülgavus ja hingavus).

Tallaks on Frasson 1700 Vibram tüüpi klassikalise mägimatka tald, mille omadusi oleme reaaloludes pikalt testinud. Saadud kogemuse põhjal oleme veendunud, et need sobivad väga hästi mägedes kondamiseks. Veekindluse ja "hingavuse" (niiskuse transpordi saapast välja) tagab SuperTex membraansokk.

Sokimeetodil valmistatud saapa eelis saabaste ees, kus kokkuhoiu eesmärgil on membraaniga vooderdatud ainult pealis, on eeskätt see, et membraaniga on kaitstud ka tallaalune ja kui tallas peaks aja jooksul tekkima leke (mikropraod), siis jäävad jalad kuivaks. Membraansokk aitab ka talla alt niiskust välja juhtida. Kõik saapa kriitilised kohad, kus võiks tekkida membraani kulumine/vigastus, on kaitstud pehme vahematerjaliga, seda ka pealse ja talla ühenduskohtades, mis paljudel ainult pealse membraaniga saabastel on nõrgaks kohaks.

Kõik R&D by Nipernaadi saabastes kasutatavad membraansokid testitakse ning kõik valmissaapad läbivad veepidavuse testi.

Ninaosa ketud protektoriga, mis on kinnitatud liimiga ja lisaks servast ka läbi õmmeldud. Pahkluu on saapas toestatud 6mm vahepolstriga, mis koos nahaga toimib nn „autofitina“, so saabas võtab üpris kiirelt jala kuju ja säilitab selle. Saapa liist sobib väga erinevate jalakujuga inimestele ja kord sisse kantud saabas teenib pikalt ega tekita ville.

Paelutussüsteemis on kasutusel fiksaatorid, mis lasevad saabast nina osast ja pahkluu kohast erinevalt pingutada. See on väga mugav, kui ei taha nt pahkluud piinata tõusul või tasasel maal käies, samas ei taha aga ka, et saabas nõrga pingutamise tõttu loksub (loe: tekitab ville). Samuti püsib saabas jalas isegi siis, kui sõlm peaks mingil põhjusel järgi andma. Paelad on valitud sellised, mis püsivad hästi sõlmes.

Erinevad jalatiste tootjad kasutavad erinevaid jalatsite numeratsioone. Allolevas tabelis on toodud mõned neist ning erinevate numeratsioonide vastavused üksteisega. Õige saapa suuruse valimiseks on vast kõige õigem ära mõõta oma jalatalla pikkus ning see ongi meetermõõdustikus sinu jalanumber.

Inglise (UK) Mehed Inglise (UK) Naised Meetermõõdustik (jalatalla pikkus cm) Prantsuse

.

4

24

37

.

4,5

24,5

37

.

5

24,5

38

.

5,5

25

39

6

6

25,5

39

6,5

6,5

26

40

7

7

26,5

41

7,5

7,5

27

41

8

8

27,5

42

8,5

8,5

28

43

9

9

28,5

43

9,5

.

28,5

44

10

.

29

45

10,5

.

29,5

45

11

.

30

46

11,5

.

30,5

47

12

.

31

47